Görüş Bildir

Ameliyatta doktorlar çıkan şey ile adeta şok oldu

Ameliyatta doktorlar çıkan şey ile adeta şok oldu

Manisa Şehzadeler'de yaşayan 81 yaşındaki Nevin Alparslan isimli yaşlı kadın şikayet üzrine gittiği hastanede apar topar ameliyata alındı. Yaşlı kadının karnında kitle olabileceği şüpheleri, ameliyat sırasında doktorların yaşadığı şok ile tamamlandı. Yaşlı kadının karnından tam 10 kiloluk kitle çıkarıldı

Manisa Şehzadeler'de yaşayan 81 yaşındaki yaşlı kadın şikayet üzrine gittiği hastanede apar topar ameliyata alındı. Yaşlı kadının karnında kitle olabileceği şüpheleri, ameliyat sırasında doktorların yaşadığı şok ile tamamlandı. Yaşlı kadının karnından tam 10 kiloluk kitle çıkarıldı

Şehzadeler ilçesinde, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 81 yaşındaki kadından, ameliyatla 10 kilo 320 gramlık kist çıkarıldığı belirtildi.

Yaşlı kadının ameliyatını gerçekleştiren doktorlardan İbrahim Karataş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Nevin Alparslan’ın 3 gündür devam eden karın ağrısı şikayetiyle hastanelerine başvurduğunu belirtti.

Hastanın muayenesinin ardından karnında kitle olabileceğinden şüphelendiklerini kaydeden Karataş, şunları söyledi:

"Tetkikler sonucunda tümöral kitle olduğunu saptadık. Kitlenin tam kaynağını ameliyat etmeden anlamamız mümkün değildi. Bu yüzden hastamız için ameliyat kararı aldık. Benimle 3 doktor ve 2 kadın doğum uzmanıyla girdiğimiz ameliyatta, 1,5 saatlik operasyon sonucu hastamızdan 10 kilo 320 gramlık kitleyi çıkarabildik. Kitlenin sol yumurtalıktan kaynaklandığını tespit ettik ve ameliyata ek olarak rahimde de bir operasyon gerçekleştirdik."

Karataş, durumu iyi olan hastanın, 2 günlük kontrol sürecinin ardından taburcu edileceğini dile getirdi.

Nevin Alparslan ise kilo aldığını zannettiğini ancak son bir ayda kitle bulunduğundan şüphelendiğini ifade etti.