Görüş Bildir

Diş hekimliğinden eğitime destek!

Diş hekimliğinden eğitime destek!

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı ile Eğitim ve Öğretimin yansıra, sosyal sorumluluk projesiyle de, kendinden söz ettiriyor. Diş Hekimliği Fakültesi, Eğil İlçesindeki 45 okula öğrenci sırası gönderirken, Diş Macunu ve Diş fırçası dağıtırken, öğrencilere ağız diş taramasında bulundu.

Diyarbakır Dicle Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim ve Öğretime destek amacıyla ortaya koyduğu sosyal sorumluluk projesiyle de, adından söz ettirdi. Ağız ve Diş Sağlığının yanısıra, Diş Hekimlerini yetiştirmede Eğitim ve Öğretim alanında da başarılı faaliyetlere imza atan Dicle Hekimliği Fakültesi, Eğil'de öğrencilere sıra desteğinin yansıra, diş fırçası ve macunu dağıttı.

SOSYAL SORUMLULUK

Tıp Fakültesinden sonra Dicle Üniversitesi'nde en çok adından söz ettiren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı, Diyarbakır'ın Eğil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle işbirliği içerisine girerek, sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdi. Proje kapsamında Eğil ilçesinde bulunan Okullara, 45 takım öğrenci sırası temin edildi. İlçe'ye gönderilen sıralarla iki derslik oluşturuldu.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Utku Nezih Yılmaz ve Diş Hekimliği Fakültesi Sekreteri Erdal Çolak, Dr. Can Sezgin, Dr. dicye akbaş ve Dr. Yelda Polat tarafından, Eğil İlçesindeki ilköğretim okullarında öğrenciler ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi. Öğrencilere Diş fırçalama eğitimi de verilirken, İlçe Kaymakamlığı tarafından alımı gerçekleştirilen diş fırçası ve macunlarda öğrencilere, dağıtıldı.

Eğil İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Aslan ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Utku Nezih Yılmaz, her bireyin e her kurumun sosyal sorumluluk projelerinde yer edinmesi gerektiğini belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan bu tip etkinliklerin devamından memnuniyet duyacaklarını belirterek Diş Hekimliği Fakültesi yetkilileri ve doktorlarına teşekkürlerini iletti.
Etiketler: |