Görüş Bildir

ALT YAPI İTİRAFI

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, son 10 yılda faaliyet alanlarını genişletmelerine rağmen alt yapı ve tesisleşme konusunda yetersiz kaldıklarını söyledi. Kılavuz,küme düşmelerinde kendi yetersizlikleri kadar kirli ilişkilerin de etkili olduğunu söyledi.

ALT YAPI İTİRAFI

Büyükşehir Belediye Başkanvekili ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz,kulübün 2009-2010 sezonu değerlendirmesini basın toplantısı düzenleyerek yaptı.

Başarı alanları genişlemeli

Metin Kılavuz, profesyonel liglerde faaliyet gösteren erkek ve bayan voleybol takımlarının normal bir performans ortaya koyarak bir sonraki sezonda da aynı liglerinde mücadele etme  Hakkını koruduğunu söyledi. Basketbol takımının ise klasman grubunda iyi bir performans ortaya koyarak play-of gurubuna yükselme başarısını gösterdiğini anlatan Kılavuz, ancak play-off grubunda güçlü rakipleri karşısında aynı başarıyı gösteremediklerini bildirdi. "Profesyonel futbol takımımız maalesef bu sezon kendisinden beklenilen performansı ortaya koyamayarak bir alt lige düşmüştür" diyen Kılavuz bu başarısızlığın üç ana nedeni olduğunu söyledi.

"Altyapı ve tesisleşmeyi kuramadık"

Birinci neden olarak yakın döneme kadar spor politikalarında tam bir netleşmeye gidemediklerini ve önlerine stratejik bir plan koyamadıklarını gösteren Kılavuz ikinci neden olarak altyapı ve tesisleşme sorununu gösterdi. Kılavuz, "Kulüp olarak10 yıllık süre içerisinde bir çok kişiyi sporun içine katmaya ve faaliyet alanlarımızı genişletmemize rağmen bunun üretim boyutunu gerçekleştirecek alt yapı ve tesisleşme sistemini kuramadık" dedi.

"Önyargılara maruz kaldık"

Yılardan beri olduğu gibi bu yıl da ilgili kurumların ön yargılarına ve çifte standart uygulamalarına maruz kaldıklarını söyleyen Kılavuz, daha sezon başında Elazığ, Malatya, Batman, Şanlıurfa, Mardin ve Van ile birlikte Diyarbaır’daki profesyonel kulüplerin U-18 genç takımlarının da tesis yetersizliği gerekçe gösterilerek Süper Gençler Ligi’ne alınmadığını ifade etti.

Kılavuz ,sözlerini şöyle sürdürdü : "Ancak daha sonra aynı tesis ve imkanlara sahip olan Elazığspor ve Malatyaspor’un U-18 takımları kendilerine göre hatırı sayılı kişilerin devreye girmesi ile birlikte bu lige alınmalarına karşın yapmış olduğumuz tüm başvuru ve ısrarlarımıza rağmen bu takımımızın lige alınmaması bile  aynı kurallara tabi olmadığımızı çok açık bir şekilde bize göstermiştir."

Etiketler: