Görüş Bildir

Bingöl'de kayak yarışması

Bingöl'de kayak yarışması

Bingöl Hesarek Kayak Tesisinde düzenlenen kayak yarışması, büyük ilgi gördü.

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Hesarek Kayak Merkezinde 30 - 40, 40 - 50 ve 55 yaş üstü üç kategoride kayak yarışması düzenlendi. Yaklaşık 60 yarışmacının katıldığı yarışmada dereceye girenlere madalya verildi. Renkli görüntülere sahne olan yarışma, büyük ilgi gördü.

Hesarek Kayak Merkezi’nin yoğun bir ilgi gördüğünü belirten Vali Ali Mantı, “Yine yaşlısından gencine birçok hemşerimiz ve il dışından gelen vatandaşlarımız var. Gönüllerince bir gün geçiriyorlar. Burada her türlü imkanlar kendilerine hazırlanmış. Ayrıca bugün kayak yarışmasında farklı kategorilerde derece alan sporcularımıza ödüllerini verdik. Bizi mutlu eden şey, kayağa 7’den 70’ olan ilgidir. İnsanlarımız son derece mutlu. Aileleri ile birlikte uzaklara gitmeden, yakın bir noktaya, kayak merkezine gelerek güzel anlar geçiriyorlar” dedi.

Düzenlenen yarışmanın Hesarek Kayak Merkezi’ne yeni bir ivme kazandıracağını aktaran Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan ise, yarışmaların ve etkinliklerin devam edeceğini ifade etti. Ardından yarışmalarda birinci olan sporculara, Vali Mantı tarafından madalyaları verildi.