Görüş Bildir

Bursaspor Salzburg'a patladı 6-1

Bursaspor Salzburg'a patladı 6-1

Bursaspor oynadığı ikinci hazırlık maçında Austria Salzburg takımıyla karşı karşıya geldi ve rakibine ezici bir üstünlük göstererek maçı 6-1 kazandı.

Hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Timsah oynadığı ikinci hazırlık maçında rakibini 6-1 farkla yenerek sezon öncesi ilk galibiyetiyle de tanışmış oldu.

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Bursaspor, burada oynadığı ikinci hazırlık karşılaşmasında, Austria Salzburg’u  6-1 yenerken ilk galibiyetini de almış oldu.
Meddi sıkıntıları nedeniyle 3.Lige düşürülen Salzburg karşısında oyunun ilk yarısında etkili olan Bursaspor, 18'inci dakikada İsmail ve 44'üncü dakikada Jorquera’nın golleriyle 2-0 önde kapadı. İkinci yarıya değişikliklerle başlayan Bursaspor 49'uncu dakikada Batalla’nın golüyle skor 3-0 yaptı. Üstünlüğünü sürdüren Bursaspor 72'nci dakikada Bilal Kısa, 75 ve 83'üncü dakikalarda Kubilay Kanatsızkuş’un golleri skoru 6-0 yaparken, 90'ıncı dakikada Rekiç’in golü maçın skoru belirledi: 6-1
Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, yoğun çalışacakları için hafif rakiplerle hazırlık maçı yaptıklarını belirterek, "Bu dönem için iyi birhazırlık maçı oldu. Yoğun tempo devam edecek. Darmstad maçı belirleyeci olacak. Del Valle öne çıktı. Kubilay Mert, oldukça işler yaptı. Hepsi elinden gelini yaptı. Kazanımlarla bu maçtan çıktık" dedi.

Hazırlıklarına bir süre daha Avusturya'da devam edecek olan Bursaspor sezon öncesi bir kaç hazırlık maçı daha yaparak yeni sezona güzel başlangıç yapmayı planlıyor.