Demir gönderildi kongre ertelendi

Amedspor'da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Yönetim, Mazlum Demir'le yollarını ayırırken, Oloğanüstü kongre ise çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Yönetime aday olacakların engellenilmeye çalışıldığı iddialarına ilişki kulüpten açıklama geldi.

Demir gönderildi kongre ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler’de futbolcu Mazlum Demir ile yollar ayrıldı.  kongre çoğunluk sağlanmadığı için ertelenirken, Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, kulübe aday olmak isteyenlere zorluk çıkardığı yönündeki iddialara tepki gösterdi.

DEMİR'LE YOLLAR AYRILDI

Amed Sportif Faaliyetler Kulübünden konuya ilişkin yapılan açıklamada, sezon başında iki yıllığına transfer edilen Mazlum Demir ile karşılıklı anlaşma sağlanarak, yolların ayrıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: “Kulüpteki alacaklarından vazgeçerek ve transferinde kendisi için geldiği kulübe ödenen bonservis bedelini de kulübümüze ödeyerek giden kardeşimiz Mazlum'a, verdiği hizmetlerden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz ve bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz”.

KONGRE ERTELENDİ

Öte yandan Amed Sportif Faaliyetler’de dün yapılması gereken olağanüstü kongresi ertelendi. Kongre, çoğunluk sağlanamaması ve yönetim oluşmaması gibi nedenlerle 30 Aralık Cumartesi gününe ertelendi.

İDDİALARA YANIT VERDİ

Buarada, Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, kulübe aday olmak isteyenlere zorluk çıkardığı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Yazılı açıklama yapan Edemen, Amed Sportif Faaliyetler’in olağanüstü genel kurula gitme kararı aldığını belirtti.  Açıklamada, “Bu vesileyle son zamanlarda adı başkanlığa aday olarak dolaşan Murat Çınar isimli beyefendi avukatı üstünden benimle görüştüğü konusunda gerek sosyal medya, gerekse bazı basın mensuplarını arayarak dile getirmekte. Adı geçen sözüm ona başkan adayı şahsım veya herhangi bir yönetici arkadaşım veya dolaylı bir yolla iletişime geçmemiş, bir görüşme talebi olmamıştır.

GÖRÜŞMEM OLMAMI+TIR

Bunun üstünde koca bir hayali görüşme oluşturarak benim ofisimde bir araya gelmek gibi bir diyalog ve toplantı hiç olmamıştır. Bunları ortaya atan şahıs veya şahıslar basın önüne geçerek bunu ispat etmek zorundadır. Bu hayali aday veya adayların Amedspor ve yönetim kurulu üstünden reklam yapma çalışmalarından başka bir şey değildir. Kaldı ki şahsımla ilgili konuşulan rakamlarda alacağım olduğu uzaktan yakından gerçekle bir alakası yoktur. Bu aday veya adaylar gerçek ve samimilerse buradan davet ediyorum. Basın karşısında istediğiniz zaman istediğiniz ortama karşı karşıya gelmeye ve yardımcı olmaya hazırım” denildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz