Görüş Bildir

Denizlispor'un kozu savunması

PTT 1'inci Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor'un yakın zamana kadar en büyük handikapı olan savunması, son dönemde en önemli kozu oldu.

Denizlispor'un kozu savunması
Teknik sorumlu Koray Palaz'ın göreve gelmesinden önce 21 karşılaşmada kalesinde 38 gol gören ve ligin en çok gol yiyen takımı olan Derizlispor, Palaz döneminde kabuk değiştirdi. Genç teknik adamın takımın başına geçmesinden sonra oynadığı 9 maçın 6'sında kalesini gole kapatan, diğer 3 müsabakada ise sadece 6 gol yedi.
Yeşil siyahlı ekip, 0.6 gol ortalaması ile zirvedeki takımlardan bile başarılı savunma performansı sergiledi.
Son dönemde kaleci İsmail'in form grafiğinin hızla yükseldiğini, takım savunmasının da oturduğunu dile getiren Koray Palaz, "Bu hafta Samsunspor deplasmanında İsmail'e ve defansa güveniyorum. Rakip forvete kolay geçit vereceğimizi düşünmüyorum. Önemli olan bizim gol atmamız. Göreve başladıktan sonra takım içinde pek çok arızaylı giderdik ama gol atmakta hala zorlanıyoruz. Samsun'da forvetten patlama bekliyorum. Gol ya da goller atmak zorundayız. Samsunspor'u yenersek ipler bizim elimize geçer. Çünkü, düşme hattındaki rakiplerimizin maçları daha zorlu" dedi.
Kaynak: DHA

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi