Görüş Bildir

Deri’den Vali Aksoya Teşekkür

Deri’den Vali Aksoya Teşekkür

Diyarbakır Amatör Futbolcular Derneği (DAFD) Başkanı Deri, kentte son dönemlerde spora önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çekerek bu işin mimarı olan Vali Aksoy’a teşekkür etti. Deri, ”Gerçekten güzel bir hizmet oldu. Kentimizin hak ettiği nokta işte budur” dedi.

‘KENDİ ÇABASIYLA KAYNAK GETİRDİ’

Diyarbakır Amatör Futbolcular Derneği (DAFD) Başkanı Deri, kentte son dönemlerde spora önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çekerek bu işin mimarı olan Vali Aksoy’a teşekkür etti. Vali Hüseyin Aksoy’un sporu seven, spora önem veren ve görev yaptığı yerlerde tesisleşmede başarılı adımlar atan bir bürokrat olduğunu belirten Deri, Aksoy’un hükümetle olan diyaloğları iyi kullanıp özel ilişkilerini kullanarak kaynak ve ödenek çıkardığını, bu sayede kentte önemli bir tesis yatırımları hamlesi gerçekleştirdiğini söyledi.

‘İLK DEFA BİR MASTER PLAN YAPILDI’

Deri,”Sayın valimiz göreve geldikten sonra Diyarbakır’da hayata geçirmek istediği spor yatırımlarına ilişkin bir tanıtım toplantısı yaptı. Tüm spor bileşenlerinin davet edildiği basına açık toplantıda kentin bu noktadaki eksiklerini iyi tespit etmiş ve projeleri açıklamıştı.

İCRAATLAR YERİNE GELDİ

Diyarbakır’da ilk defa spor tesisleri ve yatırımlarıyla ilgili master plan hazırlanarak bu kadar detaylı bir çalışma yapıldığına şahit olduk. Vali bey bunu lafta bırakmadı ve icraat olarak yerine getirdi.

‘YAPILANLARI TAKDİR ETMEK LAZIM’

Yenilenen Seyrantepe spor kompleksi harika olmuş Çok beğendim resmen bayıldım. Sayın valimize, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir’e, şube müdürü Burhan Gül’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler genelde eksikleri ve olması gerekenleri ele alıp eleştirilerde bulunuruz ancak böyle bir hamleyi de takdir etmek lazım. Sonuçta yapılan yatırımlar bizim gençlere yönelik yatırımlardır. Bunu çekinmeden, gocunmadan herkesin hakkını vererek anlatmak lazım” diye konuştu.