Diyarbekirspor Bursaspor maçı ne zaman, saat kaçta?

TFF 2.lig Beyaz Grubun'da Diyarbekirspor bu hafta sahasında Bursapspor'u konuk edecek. Peki, maç ne zaman, saat kaçta?

Diyarbekirspor Bursaspor maçı ne zaman, saat kaçta?

Türkiye Futbol Federasyonu Beyaz Grup’ta mücadele eden 12. sıradaki Diyarbekirspor, 30 Nisan Salı günü (yarın) Bursaspor’u evinde ağırlayacak. Dün oynanması gereken Diyarbekirspor maçı, güvenlik gerekçesiyle 30 Nisan’a ertelenmişti. Maç saat 13.00’de oynanacak.

İLK MAÇTA NELER OLMUŞTU?

Diyarbekirspor 2023 yılında deplasmanda Bursaspor ile karşılaşmıştı. Diyarbekirspor futbolcuları ve yöneticileri Bursaspor’lu oyuncuların ve taraftarların saldırısına maruz kalmıştı. Sahada Diyarbekirspor’a karşı ırkçı tezahüratta bulunulmuş ve küfürler savurmuştu.

DİYARBEKİRSPOR SAHAYA ÇIKACAK MI?

Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, taraftar yasağını sert dille eleştirmişti. Genç, “Bizler Bursa’ya gidince her türlü baskıya ve saldırıya maruz kalıyoruz ama onlara taraftar yasağı getirilmedi. Bize neden taraftar yasağı getiriliyor?” serzenişinde bulunmuştu.

Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, Bursaspor maçında sahaya çıkmayacaklarını açıklamıştı. Amida Haber’in aldığı bilgilere göre Diyarbekirspor yönetimi sahaya çıkıp çıkmamayı kendi içinde değerlendiriyor.

TFF’nin puan silme cezasını da göz önünde bulunduracak olan yönetim, küme düşme riskini göz önünde bulundurarak son dakikada sahaya çıkabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Diyarbakır Söz