Diyarbekirspor tarih yazmak için destek bekliyor

Tarihinin en iyi sezonlarından birini yaşayan Diyarbekirspor, Play-Off’a kalarak 2.Lig’deki en iyi derecesine imza atmak istiyor. Yeşil-Kırmızılılar,”Play-Off’a kaldığımız takdirde 1.Lig’e yükseleceğimize inanıyoruz” diyerek camiadan ve şehirden destek istedi.

Diyarbekirspor tarih yazmak için destek bekliyor

Hafta sonunu bay geçirecek olan , 6 Mart Çarşamba günü sahasında Vanspor’la karşılaşacak.

TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULARIN İNANCI TAM

Sakatlıklar, cezalılar,devre arasında takımdan ayrılan futbolcular. Yaşadığı bütün dezavantaj ve olumsuzluklara rağmen başarılı bir sezon geçiren Diyarbekirspor,2.Lig Beyaz Grup’ta Play-Off yarışının içerisinde yer alıyor. Play-Off potası ile arasında sadece 5 puan fark olan Diyarbekirspor, sezonun ikinci yarısında oynadığı 8 maçta 4 galibiyet,2 beraberlik ve 2 yenilgi alarak 14 puan toplarken,toplamda ise 40 puana ulaştı. Kalan 10 maçta hedef Play-Off’a kalıp bir ilki başarmak.

Uzun zamandır sakat olan futbolcuların iyileşmesi kadro derinliği açısından avantaj olarak değerlendirirken, teknik heyet ve futbolcuların Play-Off inancı tam.

“DİYARBAKIR HALKINI MAÇLARA BEKLİYORUZ”

Büyük zorlukların üstesinden gelerek bu duruma geldiklerini belirten Yeşil-Kırmızılılar,”Play-Off’a kalacağımıza inanıyoruz. Kalan 10 maçın tamamına final havasında çıkacağız. Başarmak için tüm gücümüzü ortaya koyacağız. Play-Off’a kalırsak sonrası daha kolay olur. 1.Lig’e çıkacağımıza inanıyoruz. Ama önce Play-Off’a kalmamız lazım. Bizim için eksik olan tek şey taraftar desteği. Diyarbakır halkını yanımızda görmek istiyoruz. Verdiğimiz mücadele ile bunu fazlasıyla hak ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundular.

Kaynak: Spor Merkezi