Diyarbekirspor'a çirkin saldırı

2.Lig Beyaz Grup'ta oynanan Hes İlaç Afyonspor- Diyarbekirspor maçı sonrasında Diyarbekirspor'lu futbolculara çirkin saldırılar gerçekleşti.

Diyarbekirspor'a çirkin saldırı

Yaşananlara sert tepki gösteren Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç,"Biz her takım gibi Afyonspor'u da Diyarbakır'da en güzel şekilde misafir etmiştik. Bunun karşılığı bu olmamalıydı. Şiddetle kınıyoruz" dedi.

2.Lig Beyaz Grup'ta Afyonkarahisar Zafer Stadyumu'nda oynanan ve 0-0 sona eren Hes İlaç Afyonspor- Diyarbekirspor maçında Diyarbakır temsilcisine yönelik çirkin saldırılar gerçekleşti.

Maç sırasında sözlü saldırılara maruz kalan Diyarbekirsporlu futbolculara maç sonrasında da fiziki saldırı yapıldı.

Olaylar sırasında Diyarbekirsporlu futbolcu Yasin Dülger yaralandı.

Stadyumda görevli özel güvenlik amirinin futbolculara sözlü ve fiziki saldırıda bulunması büyük tepki çekti.

Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, futbolculara yapılan çirkin saldırılara sert tepki gösterdi.

"ŞİKAYETÇİ OLDUK"

Fiziki saldırıda bulunan görevliler hakkında şikayetçi olduklarını belirten Genç,"Maç içerisinde çirkin sözlü saldırı ve sloganlara maruz kaldık. Maçın ardında da futbolcularımıza yönelik fiziki saldırılar oldu. Bunu yapan stadyumun özel güvenlik amri. Tek kelimeyle yazıklar olsun . Bunu yapanları şiddetle kınıyoruz Futbolcularımıza çirkin saldırıda bulunanlardan şikayetçi olduk. Biz her takım Afyonspor'u da Diyarbakır'da en güzel şekilde misafir etmiştik.  Bunun karşılığı bu olmamalıydı. Bu olayların artık son bulmasını istiyoruz.   Yetkilileri göreve davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyarbakır Söz