Görüş Bildir

Fenerbahçe ve Beşiktaş PFDK’ya sevk edildi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş PFDK’ya sevk edildi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri taraftarlarının kötü ve çirkin tezahüratlarından dolayı PFDK’ya sevk edildi. Fenerbahçe ve Beşiktaş ile birlikte Bursaspor ve Gençlerbirliği de PFDK’ya sevk edildi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş, saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Beşiktaş Kulübü'nün 22.08.2015 tarihinde oynanan Beşiktaş - Trabzonspor Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Bursaspor Kulübü'nün, 23.08.2015 tarihinde oynanan Bursaspor - Gaziantepspor Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Gençlerbirliğispor Kulübü'nün 23.08.2015 tarihinde oynanan Antalyaspor - Gençlerbirliği Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "7 futbolcusunun sarı kart görmesi suretiyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Fenerbahçe Kulübü'nün, 23.08.2015 tarihinde oynanan Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Kaynak: İHA