Görüş Bildir

Finali kaybedenler 3. lig başvurusu!

Aralarında Diyarbakırspor'un da bulunduğu takımlar sıkıştırılmış takvim ile oynatılan Bölgesel Amatör Liginde mağdur olduklarını dile getirerek 3.Lig'e alınmak için Türkiye Futhol Federasyonu'na başvurdu.

Finalleri kaybeden takımların başvurusuna Diyarbakırspor'u finalde yenerek 3. Lig'e yükselen 76 Iğdır Belediyespor da destek verdi.

Bölgesel Amatör Futbol Ligi final maçlarını kaybeden  takımlar  pandemi nedeniyle sıkıştırılmış takvim ile oynatılan ligde mağdur olduklarına vurgu yaparak 3.Lig'e alınmak için Türkiye Futbol Federasyonu'na ortak açıklama ve yazı ile başvurdu.

Kulüplerin açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

3. LİGE ALINMASINI İSTEDİLER

"Bildiğiniz üzere sıkıştırılmış bir sezon zorlu bir statü ile bizler 8 takım olarak 2020/2021 sezonunda Bölgesel Amatör Ligi finallerine kaldık. Bu süreçte hepimizin ortak fikri 3 haftada 1 oynanan 9 maçlık statüde hepimizin 3. Lig’e çıkmayı hakettiğidir. Kamp dönemi sonrasındaki belirsizlik, sıcak hava şartlarında pandemi koşullarının da etkisi ile futbolcularımızın çok zorlu hızlandırılmış bir ligde mücadele etmesi , 3 gün arayla maçların oynanması Bölgesel Lig olması nedeni ile ulaşım koşullarının dahi çok zor olması ,bir çok futbolcumuzun sakatlanması, ciddi kariyer sıkıntıları yaşaması ve bunca olan zorlu şartlara rağmen emek harcayan takımların hakketiği noktaya gelmesi gerektiğini finalist olan takımlar olarak tüm bu zorlu mücadeleyi göğüsleyen türk gençliğine kazandırılması gerektiğine inandığımız ganç kardeşlerimizin ve kazanan kaybeden herkesin profesyonel ligi hak ettiğini düşünüyoruz. Yeni sezonla birlikte 3. Lig’ten 16 takım düşürülme kararı alınmıştır. Değerli yöneticilerimiz; biz finale kalan 8 takım yöneticileri ve başkanlarının, değerli başkanlarımızdan ricası, pandemi koşullarında, olağanüstü şartlarda oynanan ligin hepimizin hakettiği 3. Lige çıkmasıdır. Bu konuda ki hassasiyetinize ve verilecek her karara tüm takımlarımızın saygı duyacağının bilinmesini , hepimize hayırlı olmasını dileriz."
Etiketler: | |