Görüş Bildir

Galatasaray’da deprem; Sneijder’in menajeri İstanbul’da! Hollandalı yıldız yuvadan uçuyor mu?

Galatasaray’da deprem; Sneijder’in menajeri İstanbul’da! Hollandalı yıldız yuvadan uçuyor mu?

Dördüncü yıldızı ilk takan takım olarak tarihe geçen Galatasaray’ın başına gelmeyen kalmadı. Burak Yılmaz’dan sonra takımın 10 numarası Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’in de takımdan gideceği söylentileri ayyuka çıktı. Sneijder’in menajeri Guido Albers, yönetimle görüşecek, ancak kafalara takılan sorulardan bir tanesi de Sneijder’in Juventus ve Çin Kulüpleri ile adının yan yana yazılması. İşte ayrıntılar…

Galatasaray’da bugün sürpriz bir zirve gerçekleşecek... Wesley Sneijder’in menajeri Guido Albers, sarı kırmızılı yönetimle görüşecek. Bu buluşmayı gizemli kılıp kafalarda soru işareti bırakan nokta ise transfer kulislerinde Hollandalı yıldızın, Çin kulüpleri ile isminin geçmesi.

Sneijder’a iki Çin Kulübü yüksek bir yıllık ücret ile önemli bir teklifte bulundu. Bu kulüplerde konuşuluyor. Şu anda resmi teklif olmasa da menajerler bu durumu yönetime yansıttı. Asıl tesadüf ise tam da bu iddiaların çıktığı dönemde Sneijder’in menajeri Guido Albers’in, İstanbul’a gelmesi.

+1 YIL CEZAYI KURTARABİLECEKLER Mİ?

Geçen hafta G.Saray’ın UEFA FFP kriterleri nedeniyle ceza alma ihtimalinin, Sneijder’i üzeceğini belirten Albers’in, yönetimin kapısını ne için çalacağı merak konusu.

Mali tablosunu düzeltmesi gereken Galatasaray’da, Sneijder’in serbest kalma bedeli ise eski sözleşmesinin geçerlilik tarihi olan Mayıs 2016’ya kadar 20 milyon Euro…

Eğer Albers, Çin kulüplerinden bir teklifle yönetimin karşısına çıkarsa, bu rakam istenecek. UEFA’dan men cezası almamak için Mayıs 2016’ya kadar Sportif AŞ zararını 10 milyon Euro’ya düşürmesi gereken Galatasaray, bu transfer gerçekleşirse de büyük ölçüde rahatlayacak. Kısaca UEFA’dan 1+1 yıl ceza alma ihtimali ile karşı karşıya olan Galatasaray, +1 yılı böylece kurtarmış olacak.