Görüş Bildir

Galatasaray'lı Yasin ve Sinan'ın basın toplantısı: Her şey iyi gidiyor

Galatasaray'lı Yasin ve Sinan'ın basın toplantısı: Her şey iyi gidiyor

İsviçre'de yeni sezon hazırlıklarına devam eden Galatasaray'ın iki kanat oyuncusu olan ve geçtiğimiz sezon adlarından sıkça bahsedilen Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş bir basın toplantısı düzenledi. Yasin ve Sinan iyi çalıştıklarını ve her şeyin iyiye gittiğini belirtti.

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'de sürdüren Galatasaray'da Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş basın toplantısı düzenledi. İki oyuncu İlk olarak Thun ile oynanan ilk hazırlık maçında sakatlanan Koray Günter için geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
ÇOK ÇALIŞIYORUZ
Yasin Öztekin, kampta çok çalıştıklarını dile getirerek, "Şuan her şey çok iyi gidiyor. İyi çalışıyoruz. Bu sene 3 kupaya da adayız, her zaman olduğu gibi. Hocalarımızla beraber bütün takım iyi çalışıyor. İnşallah iyi çalışıp, iyi hazırlanıp sezona iyi başlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
KONUŞULUYOR BUNLAR
Bir soruda menajerinin sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulunmasının hatırlatılması üzerine ise Öztekin, "Menajerim birkaç açıklama yaptı ama o zamanlar konuşuluyordu bunlar. Biz her zaman yönetimle, hocalarımızla konuşuyoruz. Bir futbolcu için normal şeyler. Bazı alakasız haberler vardı. O yüzden onlara bir şey diyemiyorum ama yönetimle hocamızla konuşuyoruz" dedi.
Takım içindeki rekabet hakkında da açıklamalarda bulunan Öztekin, "30 tane oyuncu var. Herkes oynamak istiyor. Gayet normal. Çok oyuncu olması performansı da attırıyor. Kim iyiyse hoca onu oynatır. Herkes yetenekli ve iyi oyuncu. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Elbette herkes bireysel iyi oynamak ister ama hoca kimi daha iyi görürse onu oynatır. Biz her şeye hazırız kupalar kazanmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"BİZ İSTERSEK GALATASARAY'IN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ"

"Her zaman en iyi şekilde oynayamazsınız" diyen Öztekin, "Ben her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Türkiye'de zaten 1 maç kötü oynayınca eleştiriliyorsun. İnsan üzülüyor ama bu üzenlere de cevabını vermesini biliyorum. 2 sene önce 3 tane kupa aldık ama orda da aynı takımımız vardı. 2 eksik kişiyle devam ettik. Her şey bizde bitiyor. Biz istersek Galatasaray'ın önünde kimse duramaz. Taraftarlarında desteği lazım. Onlar olmadan eksik oluyor. Ben mesela maçlara çıktığımda taraftar desteğini görünce daha iyi performans sergiliyordum. Geçen sene için herkesin kendisine sorması lazım. Bu sene inşallah tüm zaaflarımızı kapatıp 3 kupayı da almak istiyoruz"

"BİR HOCAYA 1-2 SENE ŞANS VERİLMESİ LAZIM"

Performansını da değerlendiren Yasin, "Geçen sene de yine aynı performansı sergiledim hatta fazlasını yaptım. Ben elimden geleni yaptım. Bir hoca geliyor başka hoca geliyor. Normalde bir hocaya 1-2 sene şans verilmesi lazım. Tabii ki insan üzülüyor böyle şeylere. Kimseye o kozu vermeyeceğim. İyi çalışıp kupaları alacağız" dedi.

"İÇİMDE HEP UMUT VAR"

Türk oyuncuların hepsinin milli takımda oynamak istediğini belirten Yasin şunları söyledi: "Ben de gitmek istiyordum. Hoca da bunu biliyordu. Kolay karar değil. Benim için kritik olacağını biliyordum ama içimde hep umut var. Türkiye için orada faydalı olmak istiyordum. Hocamın kararı saygı duyuyorum. İnşallah hem beni hem de Sinan'ı çağırır. Türkiye'ye faydalı olmak istiyoruz. Küçüklüğümüzden beri istiyoruz bunu. İnşallah dünya kupası için elimizden geleni yaparız. 2015'de bizden iyi milli takım yoktu. EURO 2016'da çok iyi olacağımızı hissediyordum ama ne oldu ne bitti bilmiyorum ne desem yanlış olur. Biz genç takımız dünya kupası için de inşallah iyi oluruz"

SİNAN GÜMÜŞ: "RESMİ BİR TEKLİF GELMEDİ ŞU ANA KADAR O YÜZDEN BEKLİYORUM"

Galatasaray'ın genç yıldızı Sinan Gümüş ise Milli Takım ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gümüş, "Daha tercihimi yapmadım. Resmi bir teklif gelmedi şu ana kadar o yüzden bekliyorum. Biz bunları iyice düşündük. Doğma büyüme Almanyalıyım. Gönlüm tabii ki Türkiye için. Teklif gelince zaten açıklama yaparız" diye konuştu.


"BİR OYUNCU İÇİN TARAFTAR DESTEĞİ ÖNEMLİ BİR MOTİVASYON"

Galatasaray'a ilk geldiğinde kendisini kimsenin tanımadığını söyleyen Gümüş, "O yüzden benim hedefim hep öğrenmekti. Ağabeylerimden her şeyi öğrenip sahada gösterme amacım vardı. İlk sene tabii ki az şans buldum. İkinci sene daha iyi geçeceğini kimse bilmiyordu. Bu sene Allah'a şükür iyi geçti. Sakatlığımı da atlattım. Bir oyuncu için taraftar desteği önemli bir motivasyon. Camia için çok önemli bir sene, İnşallah bu sene de gerekli katkıyı takımıma sağlayabilirim. Hedef şampiyonluk. Kim süre alırsa en iyi şekilde değerlendirir. Önemli olan takım olarak performans anlamında tüm oyuncuların üstüne katması lazım. İnşallah takım olarak çok başarılı oluruz" açıklamalarında bulundu.

"TAKIM OLARAK GÜÇLÜYSEN ZATEN KAZANIRSIN"

Fenerbahçe'nin birçok transfer yaptığını ancak şampiyon olamadığını söyleyen ve transferin önemli olmadığını belirten genç oyuncu, "Transfer önemli değil takım olarak güçlüysen zaten kazanırsın. Tabii ki yeni transferler gelip yardımcı olabilir. Bu sene Avrupa'ya gidemeyeceğiz, belki haftada 2 maç oynayacağız, en iyi performansı sergilememiz lazım. Geçen sene Şampiyonlar Ligi vardı. Yolculuk hep yoruyordu. Bu sene inşallah daha da dinlenip daha iyi olacağız" dedi.

Sina ayrıca, yeni sezonda hedefinin 15 gol atmak olduğunu da söyledi. Takım içindeki yardımlaşmaya da dikkat çeken genç yıldız, "Benim için önemli olan bir ailem var. Takım içinde de ağabeylerim var. Bana hep yardımcı oldular. Yanlışlarımı söylediler. Allah'a şükür güzel iki yıl yaşadım. Daha uzun yıllar inşallah burada yaşarım. Sosyal medyada Podolski'ye de baktım maşallah her gün bir resim paylaşıyor. Destek çok var sosyal medyadan. Onlar hep resim paylaş diyorlar. Bu yıl büyük bir proje var sosyal medyada" dedi.(DHA)