Hani Belediyesinden öğrencilere spor malzemesi

Hani ilçesinde "öğrenciler sporla yetişsin" projesi kapsamında ilkokul ortaokul ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı yapıldı.

Hani Belediyesinden öğrencilere spor malzemesi

Hani ilçesinde öğrencileri ve gençleri spora teşvik etmek spora ve sporcuya destek olmak için başlatılan öğrenciler sporla yetişsin projesi kapsamında Hani Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı yapıldı. Spor malzemelerini Yazıcı’nın elinden alan öğretmen ve öğrenciler yapılan yardımlardan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Yazıcı, gençleri ve öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spora ağırlık verdiklerini belirti. Yazıcı, “Hani Belediyesi olarak gençlerimizi ve çocuklarımızı spor aktiviteleriyle buluşturmak istiyoruz.

SPOR MALZEMESİ

Bunun başta 9 adet semt sahası inşa ettik. Yetenekli gençlerimizi bir bütün olarak geliştirmek ve öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda yönlendirmek amacıyla böyle bir proje geliştirdik. Okullarımızı ve kurumlarımızı sporun içine çekmek, günün stresinden kurtarmak ve daha verimli olmaları için merkez ve tüm mahalle okullarımıza Hani Belediyesi olarak spor malzemesi dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca okullarımızda yapılacak spor çalışmalarında ilimizde, bölgemizde veya ülkemizde gerçekleştirilecek spor aktiviteleri yarışmalarında dereceye girmelerini istiyoruz. Onların spor alanında gösterecekleri performans ve getirecekleri başarı bizlere onur verecektir” dedi.

Başkan Yazıcı proje kapsamında ziyaret ettiği Hürriyet İlkokulunda öğrencilerle birlikte basketbol oynadı. Öğrenciler kendilerine hediye edilen futbol ve basketbol toplarıyla sporun keyfini çıkardı.

Kaynak: Diyarbakır Söz