Hayat kurtaran cihaz Diyarbakır İnter'de

2020 Avrupa Şampiyonası'nda  Finlandiya ile oynanan maçta kalp krizi geçiren Danimarkalı futbolcu Christian Eriksen'in  hayatını kurtarmasıyla tıp dünyasında önemli hale gelen acil müdahale cihazı, Diyarbakır'ın son dönemlerde alt yapıda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla öne çıkan spor kulübü Diyarbakır İnter tarafından da satın alındı.

Hayat kurtaran cihaz Diyarbakır İnter'de

Cihazın sporcu sağlığı için taşıdığı öneme dikkat çeken Kulüp Başkanı Ahmet Süer,"Türkiye'de 3 büyük kulüpten sonra bu cihazı kullanan kulüp biz olduk " diye konuştu.

Maç sırasında kalp krizi geçiren Danimarkalı futbolcu Christian Eriksen'e ilk müdahaleyi yaparak hayatını kurtarmasıyla sporcu sağlığı için çok önemli hale gelen teknolojik cihaz artık Diyarbakır'da da sporcu sağlığı için kullanılıyor.

Alt yapıdaki başarılı çalışmaları ve yetiştirdiği futbolcularla öne çıkan Diyarbakır İnter Futbol Kulübü, acil durumlarda kullanılmsm üzere bu cihazı temin ederek teknik heyetin kullanımına verdi.
Sporcu sağlığının önemine dikkat çeken Başkan Ahmet Süer, bu cihazı Türkiye'de kullanan ender kulüplerden olduklarını söyledi.

SPORCU SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Cihazın öneminin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda meydana gelen Christian Eriksen'in olayından sonra çok daha kritik hale geldiğini belirten Süer,"Bu cihaz sayesinde Christian Eriksen'in hayatı kurtuldu. İlk müdahale için çok önemli fonksiyonu var.  Biz de sporcu sağlığına verdiğimiz önem nedeniyle bu cihazı temin ederek antrenman ve maçlarda kullanmaya başladık. Hocalarımız da çok memnun " diye konuştu.

Haber: İsa İPEK

Kaynak: Diyarbakır Söz