İlkay Gündogan Barcelona'da!

Türk asıllı Alman futbolcu, Borussia Dortmund’un önemli ayağı İlkay Gündoğan’ın uzun süreden bu yana hangi takıma transfer olacağı merak konusuydu. Yıldız futbolcunun Barcelona’ya transferinin daha ağır bastığı ve önümüzdeki sezon Katalan ekibinde forma giymesinin yüksek ihtimalde olduğu iddia edildi. İşte İlkay Gündoğan transferi hakkında ayrıntılar…

İlkay Gündogan Barcelona'da!

İlkay Gündoğan transferinde en büyük sorunun bu oyuncunun menajerliğini yapan babası İrfan Gündoğan olduğu öğrenildi. Babasının Barcelona'dan yıllık 12 milyon avro gibi yüksek bir ücret istemesi karşısında şaşkınlık yaşayan Barcelona Yönetimi bu parayı Neymar'ın bile alamadığını hatırlatarak transferin bu şartlarla olmasının imkansız olacağını dile getirdiler. Katalan ekibinin önündeki ikinci engel ise FIFA'nın bu kulübe getirdiği transfer yasağı.

Gündoğan'ın transferinde indirim yapılsa bile bu futbolcunun Barca forması giymesi ancak 2016 yılının Ocak ayında olabilecek. Barcelona'nın İlkay Gündoğan'a yılda ancak 6 ile 8 milyon Euro gibi bir rakam önerebileceği, kabul edilmesi halinde ise Türk asıllı Alman futbolcunun bir yıllığına İspanya'da bir kulübe kiralanacağı da gelen haberler arasında. Real Madrid'de bir dönem futbol oynayan Mesut Özil de menajerliğini yapan babasının İspanyol kulübünden yüksek ücret istemesi üzerine bu oyuncuyu Arsenal'e satmak zorunda kalmıştı.

Alman devi Bayern Münüh’in devreden çıkmasını fırsat bilen Katalan ekibi bu oyuncuyu renklerine bağlamak için tekrar harekete geçti. İlkay Gündoğan transferinde en büyük sorunun bu oyuncunun menajerliğini yapan babası İrfan Gündoğan olduğu öğrenildi. Babasının Barcelona’dan yıllık 12 milyon avro gibi yüksek bir ücret istemesi karşısında şaşkınlık yaşayan Barcelona Yönetimi bu parayı Neymar’ın bile alamadığını hatırlatarak transferin bu şartlarla olmasının imkansız olacağını dile getirdiler. Katalan ekibinin önündeki ikinci engel ise FIFA’nın bu kulübe getirdiği transfer yasağı.

Gündoğan’ın transferinde indirim yapılsa bile bu futbolcunun Barca forması giymesi ancak 2016 yılının Ocak ayında olabilecek. Barcelona’nın İlkay Gündoğan’a yılda ancak 6 ile 8 milyon Euro gibi bir rakam önerebileceği, kabul edilmesi halinde ise Türk asıllı Alman futbolcunun bir yıllığına İspanya’da bir kulübe kiralanacağı da gelen haberler arasında. Real Madrid’de bir dönem futbol oynayan Mesut Özil de menajerliğini yapan babasının İspanyol kulübünden yüksek ücret istemesi üzerine bu oyuncuyu Arsenal’e satmak zorunda kalmıştı.

Kaynak: Diyarbakır Söz