Görüş Bildir

Kayserispor'un yeni teknik direktörü Sumudica için imza töreni

Kayserispor'un yeni teknik direktörü Sumudica için imza töreni

Kayserispor, teknik direktör Rumen Marius Sumudica ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Sumidica imza töreninde, “Takımdaki oyuncularımın komando gibi savaşması isterim" dedi.

Kulüp tesislerinde yapılan imza töreninde konuşan Kayserispor Başkanı Erol Bedir, “Kayserisporumuzun yeni teknik direktörünü belirledik. Detayları konuştuk ve her şeyi ayrıntıları ile anlattık. Hocamızın önceki kulübü Astra’yı Romanya liginde şampiyon yapması ve Avrupa Liginde başarılı sonuçlar alması futbol kariyeri açısından herhangi bir şüphemiz yoktu. Kişilik olarak ve Kayseri’ye uyum açısından bize çok şey katacaktır. Kendisini en iyisini verebilecek bir hoca olarak görüyoruz. Çok çalışkan olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Kayserispor’un yeni teknik direktörü Marius Sumudica ise, “Buraya geldiğim için çok mutluyum. Türkiye benim için çok önemli bir lig. Bana başka tekliflerde vardı ama ben Türkiye’ye gelmeyi tercih ettim. Çünkü hem daha güçlü bir lig hem de para olarak daha fazla verilen bir lig. Sadece benim için değil herkes için öyle. Mourinho gibi büyük hedefler söylemeyeceğim ama buraya çalışmaya geldim. Çok çalışacağım, demek ve söz vermek çok kolay bir şey. Ben böyle bir insan değilim. Tüm kalbimi ortaya koyarak çalışacağım. Maç sonuçları benim yerime konuşacak. Her hoca gibi başarılı sonuçlar alırsanız burada devam edersiniz ama sonuçlar kötü olursa bavulunuzu alır gidersiniz.

Kayseri’ye 2-3 aylık maaşımı almak için gelmedim. Burada 2 yıl kalmak için geldim. Sözleşmemi bitireceğim. Çok zor bir süreç. Türkiye’deki insanlarda Romanya’daki insanlar gibi beklemez, sabretmez. Ben söz veriyorum ki; bu seneki Kayserispor geçen seneden daha iyi sonuçlar alacak. Fakat bunu tek başıma yapmam çok zor. Herkesin desteğine ihtiyacım var. Taraftarların desteğine ihtiyacım var ve artık futbol için deli olan bir koçları var” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Sumudica şöyle devam etti:

"Benim için küçük ya da büyük takımla oynamak aynıdır. Takımımın komando gibi hissetmesini isterim. Sahaya çıkmalarını kazanmalarını isterim. Bu benim futboldaki felsefemdir. Ortada bir ekmek varsa onu ortaya koyarım ve bunu herkes yer. Tesisleri başkanla birlikte gezdik. Çok güzel tesisler var. Tesisleri yapanları tebrik ediyorum. Romanya’da sadece bir takım böyle bir tesise sahip. Kafamda herhangi bir oyuncu yok. Başkanın listesini alacağım. Kulübün zaten bir düşüncesi vardır. Belirlenen oyunculardan seçeceğim. Ben buraya taktik vermeye ve sahada oyuncuları eğitmeye geldim. Onun için para alıyorum. Buraya oyuncu transferi yapmak için gelmedim. Bu konu başkanın görüşünde olacak" diye konuştu.
Etiketler: | |