Görüş Bildir

Liderlik sevinci hakemlere tepki

Liderlik sevinci hakemlere tepki

3.Lig 1.Grup’ta kendi sahasında Artvin Hopaspor’u 1-0 yenerek liderlik koltuğuna oturan Diyarbekirspor’da bunun sevinci yaşanırken, maçta yaşanan hakem hataları da tepkilere neden oldu.

Kulüp İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, takım olarak hem iyi oynayarak hem iyi mücadele ederek önemli bir galibiyet elde ettiklerini belirterek hakem hatalarından çok şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Takım olarak iyi bir hava yakaladıklarını ifade eden Avşar,”Hedefimiz şampiyonluk olduğu için her maça kazanmak amacıyla çıkıyoruz. Önemli bir engeli daha aştık. Mücadele ruhunu sahaya iyi yansıttık. Önemli bir galibiyete imza atarak liderliğe yükseldik. Bunun haklı sevincini yaşıyoruz. Teknik heyet ve futbolcularımızı tebrik ediyoruz. Galibiyeti ve liderliği pandemiden dolayı maçlara gelemeyen taraftarlarımıza armağan ediyoruz.  Bu galibiyetlerin devamı gelecek.” dedi.

“HAKEM KARARLARINDAN MEMNUN DEĞİLİZ”

Saha içerisinde hakemlerin adil kararlar vermelerini beklediklerini belirten Avşar,geride kalan 4 maçta da mağdur edildiklerini ifade ederek Merkez Hakem Kurulu’na çağrıda bulundu. Avşar,”Biz kimseden lütüf istemiyoruz. Ne bizim ne de başkasının canı yanmasın. Sezon başından beri oynadığımız 4 maçta da hakem hatalarına maruz kaldık. Artvin Hopaspor maçında olmayan bir faülden dolayı sarı kart verilen oyuncumuz daha sonra kırmızı kartla atıldı. Sarı kartı olan rakip takım oyuncusu gole giden oyuncumuzu düşürdü ancak kırmızı kart verilmedi. Maçı kazanıp lider olmamıza rağmen sitem ediyorsak bunun iyi düşünülmesi lazım. Biz hakemlerden adil ve hakkaniyetli kararlar vermelerini istiyoruz. İlerleyen haftalarda daha büyük mağduriyetler yaşanmaması için Merkez Hakem Kurulu’ndan gerekli önlemleri almasını istiyoruz.” diye konuştu.