Masterlerde Finalistler Tamam

İkincisi düzenlenen Diyarbakır Masterler Futbol Ligi’nde finale çıkan takımlar Sanayi Masterler ve Diyarbakır Masterler oldu. Final maçının tarihi daha sonra açıklanacak.

Masterlerde Finalistler Tamam

Diyarbakır’da yıllar önce yapılan ve büyük heyecana neden olan ancak sonraki yıllarda unutulmaya yüz tutan mahalli liglerin heyecanını geri getiren Masterler Ligi’nde final aşamasına gelindi. 12 takımın tek devreli lig üsülüne göre karşılaştığı ligde ilk 4 arasında yer alan Diyarbakır Masterler,Sanayi Masterler,Mardin Masterler ve Tarım Masterler takımları Play-Off’a kaldı. Play-Off yarı finalinde Diyarbakır Masterler-Mardin Masterler ve Sanayi Masterler-Tarım Masterler eşleşmelerinin heyecanı yaşandı.

Final Maçı Yakın Zamanda

Diyarbakır Masterler, Mardin Masterler’i Veysi Akar (2) ve Bilal’ın golleriyle 3-1 yenerek adını finale yazdırdı. Sanayi Masterler ise Tarım Masterler’i Oktay ve Orhan’ın golleriyle 2-0 yenerek finale yükselen diğer takım oldu. Diyarbakır Masterler-Sanayi Masterler final maçının 10 gün içinde oynanması ve şampiyonun belli olması bekleniyor.

Masterler Gecesi Yapılacak

Masterler Birliği Başkanı Veysi Akar,ligin centilmenlik ve dostluk ortamında çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olduğunu belirterek lige katkı sunan tüm ekiplere teşekkür etti. Akar, final maçından sonra geleneksel hale getirdikleri Masterler Gecesi’ni görkemli bir şekilde yaparak masterler arasındaki dayanışmayı artırmayı amaçladıklarını söyledi. Akar,”Bu ligin kazananı ve kaybedeni yok. Önemli olan dayanışma ruhunu ve kaynaşmayı yakalamaktır. alige katılan ekiplerin iyi niyeti sayesinde ulaştık” dedi.

Kaynak: Diyarbakır Söz