Görüş Bildir

Nişanlısı ile çalıştı, girdiği ilk turnuvada Türkiye 3’üncüsü oldu

Nişanlısı ile çalıştı, girdiği ilk turnuvada Türkiye 3’üncüsü oldu

Diyarbakırlı Nesrin Demir’in kendisini savunmak için başladığı kick boks sporu, hayatında tutkuya dönüştü. Spor yaptığı alanda tanıştığı nişanlısı ile müsabakalara hazırlanan Demir, girdiği ilk turnuvada Türkiye 3’üncüsü olmayı başardı.

26 yaşındaki Nesrin Demir, iki yıl önce kendisini savunmak için kick boks eğitimi almaya karar verdi. Aklında sadece kendisini rahatsız edecek şahıslara karşı koyma fikri ile yola çıkan Nesrin Demir için kick boks bir süre sonra tutkuya dönüştü. Demir, kendisini çalıştıran antrenörü ile bir süre sonra nişanlanmaya karar verdi. Nişanlısının da desteğini arkasına alan Demir, aşka dönüştürdüğü sporu profesyonelliğe dökmeye karar verdi. Geçtiğimiz hafta Antalya’da düzenlenen Türkiye turnuvasına katılan Demir, ilk müsabakasında Türkiye 3’üncüsü olmayı başardı. Demir’in en büyük hayali, milli takıma seçilerek ülkesini uluslararası arenada temsil edip madalyalar kazanmak.

Savunma isteğinden spor tutkusuna

26 yaşındaki Nesrin Demir, iki yıldır aktif bir şekilde bu sporu yaptığını söyledi. İlk başlarda kendisini savunmak için bu spora başladığını kaydeden Demir, “Diyarbakır’da yaşam kadınlar için çok zor. Kick boksa başladıktan sonra bu sporu çok sevdim. İki sene boyunca hemen her gün hiç ara vermeden spor yaptım. Ardından Antalya’da düzenlenen Türkiye turnuvasına katıldım. İlk katıldığım müsabaka olmasına rağmen burada üçüncülük derecesi elde ettim, bu beni çok motive etti. Bundan sonraki hedefim, milli takım adına müsabakalara katılıp başarılar elde etmek” dedi.

Demir’in nişanlısı ve antrenörü olan Güney Yakar ise, 29 yaşında olduğunu ve uzunca bir süredir kick boksla uğraşıp antrenörlük yaptığını söyledi. Nesrin Demir ile iki yıl önce tanıştıklarını kaydeden Yakar, şöyle konuştu:

“Kendisini savunmak için bu spora başladı. Çalıştıkça ondaki cevheri keşfettik ve müsabakalara hazırladık. Nitekim katıldığı ilk Türkiye şampiyonasında da ilk 3’e girdi. Bundan sonrası için üzerine koyabileceğini, devam edebileceğini düşünüyoruz. Başarısının devamı için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hedefimiz, Nesrin’i milli takıma yükseltmek ve uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmesini sağlamak.”
Etiketler: | | |