Görüş Bildir

PFDK'dan Beşiktaş'a ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu yapmış olduğu toplantı sonrası A takım listesinde 14 adet Türk oyuncu bulundurmadığı için Beşiktaş'a toplamda 200 bin TL ceza verdi.

PFDK'in açıklaması şu şekilde:

1- BEŞİKTAŞ A.Ş. A.Ş.'nin, A takım listesinde 14 adet Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip futbolcu bildirilmesi gerekirken 11 adet Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip futbolcu

bildirilmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, A takım listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip futbolculardan en az dördünün 15. yaş gününe denk gelen sezon ile - 21. yaş gününe denk gelen sezonlarda kesintili veya kesintisiz en az 3 sezon veya 36 ay kendi kulübünde tescilli olması gerekirken kriterlere uygun üç futbolcu bildirilmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına" karar verildi.

++++

Elazığspor sahasında kazanmak istiyor

 TFF 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'un basın sözcüsü Cengiz Gülaç, 7. haftada iç sahada Çaykur Rizespor ile yapacakları maçta istedikleri sonucu elde edeceklerine inandığını söyledi.

Kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Gülaç, geçen hafta deplasmanda Akın Çorap Giresunspor karşısında aldıkları 1 puanın takım için çok önemli olduğunu belirtti.

Son 5 haftadır yenilgi yüzü görmediklerini ifade eden Gülaç, ''Güçlü ve iddialı bir kadroyuz, yenilmiyoruz, bu şekilde devam edeceğimizi umuyorum. Arada bir beraberlik deplasmanlarda kötü bir sonuç değil. Bu şekilde devam edelim, yenilmediğimiz müddetçe üç puanlar ardı ardına gelecektir.'' diye konuştu.

Ligin 7. haftasında 1 Ekim'de iç sahada Çaykur Rizespor'u konuk edeceklerini anımsatan Gülaç, şunları kaydetti:

''Çaykur Rizespor maçı öncesi sakat ve cezalı futbolcumuz bulunmuyor. Bizim için önemli bir maç. Rakibimiz Süper Lig'den düştükten sonra kadrosunda çok önemli bir değişiklik yapmadı. Çaykur Rizespor güçlü bir takım. Onlar da bizim gibi iddialılar ama kendi sahamızda inanıyorum ki iyi bir futbolla istediğimiz sonucu alacağız.''

Futbolculardan Mehmet Yiğit ise Akın Çorap Giresunspor deplasmanında alınan 1 puanın Çaykur Rizespor karşısında alacakları üç puanla daha da anlam kazanacağını vurgulayarak, ''Çaykur Rizespor maçı bizim için kırılma maçlarından biri çünkü yendiğimiz takdirde hedefimizin üst sıralar olacağını biliyoruz. Sahada gerekli mücadeleyi vereceğiz ama taraftara gerçekten bu hafta çok ihtiyacımız var. Takımı 90 dakika desteklesinler. Sahada gerekli mücadeleyi ortaya koyarak kazanacağımızı düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.


Etiketler: | |