Görüş Bildir

Şampiyonluk günü

Şampiyonluk günü

Son haftaya Bucaspor 1928’in 3 puan önünde lider giren Diyarbekirspor’a, 2.Lig’e yükselmesi için İstanbul’da Arnavutköy Belediyespor’la yapacağı maçta alacağı en az 1 puan yeterli olacak. Tüm gözlerin çevrildiği tarihi karşılaşma saat 15.00’da başlayacak.

ŞEHİRDE HEYECAN ZİRVE YAPMIŞ DURUMDA

Misli.Com 3.Lig 1.Grup lideri Diyarbekirspor, bugün şampiyonluğa uzanmak için sahaya çıkacak. Son haftaya 67 puanla zirvede giren Diyarbekirspor, 47 puanla 5’inci sırada giren ve Play-Off için en az 1 puana ihtiyacı olan  Arnavutköy Belediyespor’la kozlarını paylaşacak.

Arnavutköy Bolluca Stadı’nda saat 15.00’da başlayacak maç için uçakla İstanbul’a giden Yeşil-Kırmızılı takım, sahadan en az 1 puanla ayrılarak ikinci sırada bulunan  Bucaspor  1928’in aynı saatte kendi sahasında Antalya Kemerspor’la yapacağı maçın sonucunu beklemeden 2.Lig’e çıkışını ilan etmek istiyor.

ŞAMPİYONLUK HALİNDE OKKAN’IN MEZARI ZİYARET EDİLECEK

8 yıldır mücadele ettiği 3.Lig’de 5 kez Play-Off’a kalıp 4 kez final oynamasına rağmen 2.Lig’e yükselemeyen Diyarbekirspor, bugün mutlu sona ulaşarak aynı zamanda kentin 8 yıllık şampiyonluk özlemine de son vermek istiyor.

Şampiyonluk halinde geceyi İstanbul’da geçirecek olan kafile, Pazar günü Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde bulunan Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret edecek. Bayramdan sonra Diyarbakır’da koronavirüs önlemleri altında şampiyonluk kutlaması yapılması planlanıyor.
Etiketler: | |