Görüş Bildir

Tek yürek olmalıyız!

Tek yürek olmalıyız!

TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'taki Play-Off yarı finalinde deplasmanda Tire 1922 Spor'a 1-0 yenilen Diyarbekirpsor, rövanş maçını Salı günü saat 19.00'da Diyarbakır Stadyumu'nda oynayacak. 1 TL olarak belirlenen karşılaşmanın biletleri bugün satışa çıkarıldı.

2'nci lige yükselme hesapları yapan Diyarbekirspor, deplasmanda oynadığı ve 1-0 kaybettiği ilk maçın rövanşında, Tire 1922 Spor ile 33 bin kişilik Diyarbakır Stadyumu'nda karşı karşıya gelecek. Karşılaşmanın biletleri bugün sabah erken saatlerden itibaren Balıkçılarbaşı, Ofis Ekinciler Caddesi, Dicle Kent, Ceylanlar AVM'de kurulacak gişelerden 1 TL'ye satışa çıkarılacak.

STADYUMDA BULUŞALIM

Diyarbekirspor Kulübü Başkanı Bilal Kadayıfçıoğlu, yerel gazetelere verdiği ilanda, taraftarlara çağrıda bulunarak, şöyle dedi;

"Sevgili Hemşerilerimiz; Takımımız Play-Off yarı final rövanş mücadelesinde 15 Mayıs Salı günü Yeni Diyarbakır Stadı’mızda çok önemli bir karşılaşmaya çıkacak.  Bu maçı iki farklı kazanmamız halinde finale kalacağız. İnanıyoruz ki; Finali de kazanıp 2. Lig’e yükseleceğiz.

Bu önemli ve telafisi olmayan maça tüm halkımız ve taraftarlarımız gelsin diye bilet fiyatlarını sembolik rakamla "BİR" TL olarak belirledik. Kentimizin tüm dinamiklerini, taraftar gruplarını, halkımızı bu önemli günde takımımızın yanında yer almaya davet ediyoruz. Diyarbakır, kenetlendiğinde neler yapabileceğini ve neleri başarabileceğini defalarca göstermiştir. Bunu bir kez daha göstermek için 15 Mayıs Salı Günü Saat 19.00’da Yeni Diyarbakır Stadı’nda buluşalım…"

TEK YÜREK OLMALIYIZ

Yeşil-kırmızılı takımın onursal başkanı Feyzi İlhanlı, zorlu rövanş maçı için taraftara destek çağrısında bulundu. Bu maç için pasolig uygulamasının olmayacağını belirten İlhanlı, "Bilet alan herkes stada rahatlıkla girebilecek. Ayrıca maç günü de stadın çevresinde 10 ayrı noktada bilet gişesi kuracağız. Maç günü stada gidecek belediye otobüslerinin önüne yeşil-kırmızılı Diyarbekirspor bayrakları konulacak. Önünde yeşil-kırmızılı Diyarbekirspor bayrağı olan her belediye otobüsü stada gidecek. Bu anlamda bizlere destek veren Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ile Belediye başkanımız Cumali Attilla'ya teşekkür ediyoruz. Bu maçta 33 bin kapasiteli stadyumu tıka basa doldurmalarını istirham ediyorum. Bizi var eden sevgili taraftarlarımızdır. Onların bize verecekleri destekle bu sezon şampiyon olacağımıza inanıyorum" dedi.

BU SENE İŞİ BİTİRECEĞİZ

Diyarbekirspor Antrenörü Faruk Türk ise, takımlarının son 4 yılda 3'üncü Lig'de Play-Off maçları oynamasına rağmen bir üst lige çıkmayı başaramadığını ifade ederek, "Bu işi bu sene bitireceğiz. taraftarlarımızın desteğiyle bu sene kazanan taraf olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.