Görüş Bildir

Timsah Arena'da sona geliniyor

Timsah Arena'da sona geliniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Timsah Arena Stadyumu'nda sona gelinmeye başlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırmış olduğu Timsah Arena Stadyumunda yavaş yavaş sona yaklaşılmaya başlandı. Çatıda çelik halkayı destekleyen ve her birinin ağırlığı on ile on beş ton arasında değişen, demir desteklerin çekilme işlemi bugün başladı. Çatının yapımını üstlenen Kazova yetkilileri, demir desteklerin sökümünün önümüzdeki hafta içerisinde tamamlanacağını açıkladılar.

"200 PERSONEL ÇALIŞIYOR"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ince işçilikle ilgili olarak yaklaşık 200 personelin çalıştığına dikkat çekti, "Çatının kaynak işlemleri geçtiğimiz ay içerisinde tamamlandı. Şimdi, Türkiye’de ilk kez uygulanan çatı sistemini havada tutan demir desteklerin sökülmesi bugün başladı. Ancak bu uzun zaman almayacak" dedi.

ZEMİN DRENAJI 


Başkan Recep Altepe, zeminin dranaj yapımının da en geç 15 Mart’ta başlayacağını açıklarken de şunları söyledi:

"Demir destekleri indiren vinçlerin çalışabileceği yollar belirlendi.Yüklenici firma, şimdi zeminin dranaj işlemlerine15 Mart’ta başlayacak.30 Nisan’da ise Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nde hazırlanan çim zemin döşenmiş olacak."

ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Stadın yeni sezona yetiştirebilmesi için yüklenici firmanın çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Recep Altepe, son olarak,"Çevre düzenlemesi için de firma, çalışmalarını başlattı. Kanalizasyon ve su giderlerinin bağlantıları yapılacağı yerlerin çalışmaları da başladı" dedi.