Görüş Bildir

Yılmaz Vural: "Ligde kalma gücümüz var"

Yılmaz Vural:

Kardemir Karabükspor teknik patronu Yılmaz Vural, son 8 haftaya girilirken, ligde kalma güçleri olduğunu belirterek, "24 puan duruyor. Alın 42 puan. Ligde 42 puanla düşmüş Malatyaspor ve Bursaspor haricinde bir takım yok" ifadelerini kullandı.

Kardemir Karabükspor, hafta sonu sahasında oynayacağı Gençlerbirliği maçının hazırlıklarına 1 günlük izinin ardından kendi tesislerinde başladı. Antrenman öncesi kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Vural, sıralamada üzerilerinde bulunan takımların bu hafta kaybettikleri, kendilerinin de Gençler birliği maçını kazanmaları halinde ligde kalmak adına bir takım hesaplar yapabilecekleri bir hafta yaşayacaklarını söyledi.

Taraftarlarının stadı doldurarak takımlarına maç sonuna kadar destek vermelerini isteyen Vural, şöyle dedi:

"Kazanırsak ligde kalmamızın mümkün olduğu bir maç oynayacağız. Kimseye umut tacirliği yapmıyoruz. Geldiğim günden bu yana bu takım ligde kalacak potansiyeli vardır diye konuşuyoruz. Bu takımın geri kalan maçlarının hepsini kazanması mümkün. Hiç kimsenin kimseden üstün bir tarafı yok. Bugüne kadar olan şartlar hep aleyhimize oldu, yarın lehimize olabilir. Yarına umutla bakmak hayalcilik olmasa gerek. 24 puan duruyor. Alın 42 puan. Ligde 42 puanla düşmüş Malatyaspor ve Bursa spor haricinde bir takım yok. Ama bu puanla düşmezsiniz. Alın düşmeyin. Ligde kalma gücümüz var. Çok şiddetle söylüyorum bundan hiç vazgeçmiyoruz. Bu takım ligde kalacaktır, iddiamız devam ediyor. Bu, matematiksel olarakdevam ettiği sürece de kimse gardımızın düşmesini sağlayamaz."

Kardemir Karabükspor'un düştüğünü kabullenenler olduğuna da dikkati çeken Vural, "Bunu sakın uzatmayalım. Gelin tribünleri dolduralım. Gençlerbirliği'ne taraftar baskısını hissettirelim. Ondan sonra ne olacağını görelim. Teslim olmak yok. İnşallah başaracağız. Umudumuzu ben ve oyuncularım şiddetle yaşıyoruz. Ligde kaldığımız takdirde tadına doyulmaz bir başarı olur. Bunun hayaliyle her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bu gerçekleşmeyecek bir hayal değil" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takım kaptanlarıyla yaptığı toplantıya Kardemir Karabükspor adına takım kaptanı Erdem Özgenç'in katıldığını vurgulayan Vural, profosyonel futbolun düzelmesinin, futbolun asıl önemli aktörlerinin düzelmesiyle mümkün olacağına işaret etti. 30 yıldır Türkiye Ligi'nde çalıştığını ve daha zamanında hiç para alamadığını belirten Vural, şöyle konuştu:

"Türkiye Ligi, kulüplere 35-40 milyon lira gibi yeterli gelir sağlıyor. Bu geliri kulüpler hala daha doğru kullanamıyorsa, yönetemiyorsa, çalışanlarının, futbolcularının ödemelerini zamanında yapamıyorsa nasıl profesyonellik bu.Her şey benden bekleniyor. Böyle bir şey olur mu? Dolayısıyla Türkiye Ligi bu düzeni sağlamak zorunda. Sana verilen imkanına göre ödemelerini, harcamalarını dikkatli yap. Bu toplantı bir milat olabilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda kural değiştirme anlamında önemli bir gücü, yetkisi var. Bu toplantının sonucunda profosyonel futbolun asıl aktörlerinin sosyal, maddi durumlarının düzeltilmesi demek futbolun asıl mecrasının oturması anlamına gelir. O yüzden bizler de toplantının sonucunu merakla bekliyoruz."
Etiketler: | |