Görüş Bildir

Mark Zuckerberg’i Facebook’ta engellemek yürek ister! Engellenemeyen tek kişi

Mark Zuckerberg’i Facebook’ta engellemek yürek ister! Engellenemeyen tek kişi

Dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformu Facebook’ta istenmeyen ve hoşunuza gitmeyen herşeyi ve herkesi engelleyebilirsiniz ancak bir kişi hariç. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kendi hesabının engellenmesine izin vermiyor.

Facebook'ta sizi rahatsız eden veya profilinizi bulmasını istemediğiniz kim olursa olsun engelleyebiliyorsunuz. Ancak yıllardır kimsenin göremediği ve engellenemeyen bir kullanıcı var.

The Independent'ta yer alan habere göre Facebook'un aynı zamanda kurucusu olan Mark Zuckerberg'i hiçbir şekilde kullanıcılar engelleyemiyor. Engellemeye çalışan kullanıcıların karşılaştıkları mesaj ise şu:

"Bu profil şimdilik engellenemiyor. Topluluk standartlarımıza aykırı olduğunu düşündüğünüz sayfaları veya profilleri şikayet edebilirsiniz. Bunu bir hata sonucu gördüğünü düşünüyorsan lütfen bize bildir."

Zuckerberg'in neden engellendiği belirtilmiyor ve bir 'teknik hata' olarak gösteriliyor. Oysa yıllardır bir tek Zuckerberg'in hesabında bu hata alınıyor ve engelleme işlemi gerçekleşmiyor.

40 milyonun üzerinde takipçisi bulunan Zuckerberg'in paylaşımları ortalama 100 bin beğeni alırken, paylaşımlara binlerce yorum yapılıyor.

Kaynak: Hürriyet