Görüş Bildir

12 bin fidan dikildi

Kocaeli'nin Derince İlçesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütüleneş zamanlı olarak 81 ilde düzenlenen 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında 12 bin fidan dikildi.

12 bin  fidan dikildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesi ile 'Gönül Elçileri' adı altında ihtiyaç sahibi olanlara ve insanlığa katkı sağlamak amacıyla her yaş vemeslekten, kadın ve erkeklerin gönüllü çalıştığı gönül elçileri Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleşen fidan dikimi törenleri Kocaeli'nin Derince İlçesi'ndeki Çınarlı Piknik Alanı’nda 80 dönümlük alana 12 bin sahil çamı, fıstık çamı, ıhlamur ve selvi fidanı dikti.
Fidan dikim törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Garnizon Komutanı İsmail Metin Temel, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman ile gönüllülerkatıldı.Gönüllülerin diktiği fidanlarla yapılan ormana da 'Bereket Ormanı’ adı verildi. Ormanın açılış kurdelesini Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve minik öğrecilerle birlikte kesti. Tören sonunda vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı. İnsanlar arasındaki iletişimin ve sevginin kuvvetli olması gerektiğini söyleyen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, şöyle dedi:
"Zenginlik ve büyüklük; paylaşmaktır. Kendinde olanı olmayanı aktarabilmektir. Millet olmak tasada ve kıvançta bir olmaktır. Emine Erdoğan hanımefendinin himayesinde bize ait olan en temel değerlerimizi yaşatmak ve milletçe dayanışmamazı daha öteye taşımak için Kocaeli’de buna en güzel katkıyı sağlayan iller arasında yer aldı. Daha ötesine ulaşmak bizim görevimizdir. Hiçbir bişey yapamıyorsak bir selam bekliyoruz tanımadığımız insanlara sevgi saygı bekliyoruz."
Büyükşehir olarak hedeflerinin her yıl 1 milyon fidan dikmek olduğunu söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, şöyle devam etti:
"Ağaç; 'Medeniyet' demektir. Kocaeli Sanayi Bölgesi, çok sayıda sanayi kuruluşu var. Bir şekilde havamız çevremiz kirleniyor. Evet bu kontrol altında ama ne kadar kontrol edilirse edilsin. Bu kirlenmeyi en güzel şekilde temizleyen ormanlarımız, yeşil alanlarımızdır. Ağaç; sağlık ve medeniyet demektir. Bu bir sembolik törendir. Burada hepimiz birer ağaç dikiceğiz.Ama bu semboldur. Hepinizden rica ediyorum. Ağacı sevelim günlük yaşamda müsait gördüğümüz yerlere ağaç dikelim. Türkiye’de en çok ağaç dikimi yapan belediye biziz. Hedefimiz her yıl 1 milyon ağaç dikmek. Bu hedefimizide yakalıyoruz."


Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi