Görüş Bildir

4.5 aydır aranan Nehir'in evnin yakınında çocuk cesedi bulundu

4.5 aydır aranan Nehir'in evnin yakınında çocuk cesedi bulundu

Van'ın Gürpınar İlçesi'nde 29 Ekim 2014'te evinin önünde oynarken ortadan kaybolan ve o günden beri yapılan tüm aramalara karşın bulunamayan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın evine 200 metre uzaklıktaki su arkının içinde, aynı yaşlarda kız çocuğuna ait ceset bulundu. Cesedin, Nehir'e ait olup olmadığı araştırılırken, aynı bölgenin daha önce defalarca arandığı belirtildi.

Gürpınar'a 40 kilometre uzaklıktaki Kırkgeçit Mahallesi'nde oturan 6 kişilik Aslan Ailesi'nin kızları 4 yaşındaki Nehir Aslan, 29 Ekim 2014 tarihinde öğle saatlerinde evinin önünde oynarken ortadan kayboldu. Günlerce mahalle ve çevresinde hiç ara vermeden Nehir'i bulmak için seferber olan askerler ile AFAD, UMKE ekipleri ve korucular iz sürdü. Yapılan aramalarda,minik Nehir'in kaybolduğunun ertesi günü evine yaklaşık 300 metre uzaklıkta sadece ayakkabıları bulundu. O günden sonra uzman ekiplerin de katıldığı arama çalışmalarında hiçbir sonuca ulaşılamadı.
Konuyla ilgili soruşturmalar devam ederken, bugün öğlen saatlerinde, Aslan Ailesi'ninevlerinin arka tarafına yaklaşık 200 metre uzaklıktaki boş arazideki bir su arkının içinde çocuk cesedi bulundu. Cesedin tanınmayacak durumda olduğu belirtilerken, Nehir olup olmadığı ile ilgili de jandarma geniş çaplı inceleme başlattı. Cesedin, incelenmek üzere Van'a gönderileceği belirtildi.
BABA; ELBİSESİ BENZİYORDU
Olay yerinin yakınındaki güvenlik şeridinin arkasında bekletilenlerden baba Erkan Aslan,
"Olayı duyunca oraya gitttim. Yaklaşmamıza, bakmamıza izin vermediler. Yalnız uzaktan baktığımda elbisesi benziyordu. Çok fazla bişey söylemek istemiyorum. Orada inceleme yapılıyor. Orada daha önce çok bakılmıştı" dedi.
diğer taraftan bölgenin daha önce defalarca tarandığı, aynı yerde herhangi bir ize rastlanmadığı belirtildi.
Etiketler: | |