Asker uğurlama konvoyuyla trafiği engelleyen sürücülere para cezası

Beykoz'da asker uğurlama konvoyu oluşturarak tünel içerisinde trafik akışını engelleyen 4 sürücüye toplamda 22 bin 563 lira ceza kesildi.

Asker uğurlama konvoyuyla trafiği engelleyen sürücülere para cezası

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sivil trafik ekipleri, sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntülere yönelik yaptıkları çalışmada, Elmalı Tüneli içerisinde araçlarıyla asker uğurlama konvoyu oluşturarak trafik akışını engelleyen sürücüler D.Y, S.D, A.D. ve S.Y'yi tespit etti.

Yakalanan 4 sürücü hakkında, Karayolları Trafik Kanunu'nun "diğer araçların ilerleyişini engelleyecek şekilde yavaş araç sürmek", "saygısızca araç kullanmak", "tünel içerisinde duraklamak", "motosiklet sürücüsünün koruma başlığı kullanmaması", "sürücü belgesi olmadan motorlu taşıt kullanmak ve kullandırmak", "trafiği aksatacak ve tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek" maddelerinden toplamda 22 bin 563 lira cezai işlem uygulandı.

Trafik akışını engelledikleri belirlenen bu sürücülerden D.Y, S.D, A.D, daha sonra haklarında adli işlem yapılması için Beykoz Paşabahçe Polis Merkezi'ne teslim edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı