Görüş Bildir

Astsubay tutuklandı

Astsubay tutuklandı

Mutlu Kaya'nın ablasını öldüren erkek arkadaşı tutuklandı

Diyarbakır’da bir ses yarışmasında adını duyurduktan sonra erkek arkadaşı tarafından başından vurulması sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın ablasını öldüren erkek arkadaşı astsubay Yusuf Ç, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 22 Mart'ta Kayapınar ilçesi TOKİ sosyal konutlarında meydana gelmişti. İddiaya göre, bir şirkette muhasebeci olarak çalışan Dilek Kaya ile erkek arkadaşı arasında akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenli tartışma yaşamış, yaşanan tartışma büyüyünce Diyarbakır 8. Ana Jet Üst Komutanlığında görevli Astsubay Yusuf Ç., belinden çıkardığı tabanca ile Dilek Kaya'ya ateş ederek öldürmüştü.

MAHKEME TARAFINDAN TUTUKLANDI

Kaya’yı öldüren katil zanlısı Yusuf Ç., daha sonra elinde bulunduğu tabancayı başına dayayarak intihar girişimde bulunmuştu. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan katil zanlısı Yusuf Ç., hastanedeki işlemleri tamamlandıktan sonra polis ekiplerince gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan katil zanlısı Yusuf Ç., adli makamlara sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.