Görüş Bildir

Aylar süren emek sergilendi

Aylar süren emek sergilendi

Avcılar Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan tezhip ve çini kurslarını tamamlayan ev kadınlarının el emeği ve göz nuru eserleri sergilendi.

Avcılar Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan tezhip ve çini kurslarını tamamlayan ev kadınlarının el emeği ve göz nuru eserleri sergilendi.

Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde açılan sergi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, ev kadınlarının sosyal yaşama daha fazla katılmaları ve kendileri, aile bütçelerine katkı sağlayan üretici konuma gelmelerine büyük önem verdiklerini, her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Avcılar Milli Eğitim Müdürü Emin Engin de, ilçe genelinde çeşitli dallarda açtıkları kurslara katılanların birer meslek sahibi olmalarını hedeflediklerini söyledi. HEM Müdürü Köksal, 8 ay süren eğitimin sonunda ortaya birbirinden değerli tabloların ortaya çıktığını vurgulayarak ev kadınlarını kutladı. Toplam 32 parçadan oluşan sergi, ayrıca çeşitli yerlerde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.