24

Bakanlıktan '43 kadını mağdur eden zanlı' ile ilgili açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 43 kadını mağdur ettiği iddia edilen ve kendisini uzman çavuş olarak tanıtan B.Ö.ye açılan kamu davalarından 6284 sayılı yasa kapsamına girenlerle ilgili hukuki sürecin takip edildiği ayrıca savcılık soruşturması aşamasındaki dosyalarda da dava açılması halinde sürece müdahil olunacağı açıklandı.

Bakanlık tarafından "Kendisini 'uzman çavuş' olarak tanıtan B.Ö., 43 kadını mağdur etti" başlığı ile medyada yer alan habere ilişkin yazılı açıklama yapıldı. B.Ö. hakkında yapılan inceleme sonucu 'hakaret', 'tehdit', 'şantaj', 'bilişim sistemindeki verileri bozma, yok etme, erişilmez kılma', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma', 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma', 'özel belgede sahtecilik', 'iftira' gibi suçları işlediği iddiasıyla soruşturma ve kovuşturma dosyalarının bulunduğunun görüldüğü belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

43 MAĞDUR KADIN

"Söz konusu dosyaların bir kısmı hakkında soruşturmaların halen yürütülmekte olduğu tespit edilmiştir. B.Ö. hakkında açılmış bulunan kamu davalarından 6284 sayılı Kanun kapsamında bulunanlarla ilgili hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir. Savcılık soruşturması aşamasında olan dosyalarda da, dava açılması halinde 6284 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızın müdahil olmasını teminen iddianamenin tebliği talebini içeren dilekçe ilgili Savcılığa verilmiştir. Bakanlık olarak, 'ısrarlı takipçiler' de dahil olmak üzere şiddetin her türlüsü ile mücadelede taviz vermeyeceğimizi ve şiddet mağduru kadınlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isteriz."

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.