Görüş Bildir

Baltalı cinayetin sırrı çözüldü

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi’nde alkol aldığı arkadaşı 56 yaşındaki Hasan Alpaslan'ı birlikte kaldıkları barakadan kovduğu iddiasıyla baltayla başına vurarak öldürdükten sonra jandarmaya teslim olan 53 yaşındaki Nazım Han tutuklandı.

Baltalı cinayetin sırrı çözüldü
Yeniçiftlik Mahallesi’ndeki deniz kenarında bulunan barakada birlikte kalan Hasan Alpaslan ve Nazım Han, önceki gün birlikte alkol aldıkları sırada tartıştı. Hasan Alpaslan, barakada tek başına kalmak istediğini söyleyerek, arkadaşı Nazım Han’a "Sen buradan artık git" deyince ikili arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Nazım Han, baltayla arkadaşı Hasan Alpaslan’ın başına vurarak ağır yaraladı. Hemen ardından jandarmayı arayıp, "Arkadaşımı öldürdüm, gelip beni alın" diye ihbarda bulundu.

HASTANEDE ÖLDÜ

Marmara Ereğlisi İlçesi'ne bağlı Yeniçiftlik Karakol Komutanlığı ekipleri, sağlık ekipleriyle birlikte geldiği barakada Hasan Alpaslan’ı ağır yaralı buldu veambulansla Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yolda yapılan tüm müdahalelere rağmen Alpaslan hayatını kaybetti. Yapılan incelemede 1.32 promil alkollü olduğu belirlenen Nazım Han, jandarma tarafından gözaltına alındı.
Geceyi gözaltında geçiren NazımHan, barakada beraber kaldıklarını ve yaz aylarında sahilde Hasan Alpaslan ile birlikte şezlong kiraya verdiklerini söyledi.

BARAKA YÜZÜNDEN TARTIŞMIŞLAR

Olay gecesi ölen Hasan Alpaslan’ın barakada tek başına kalmak istediği için kendini kovduğunu anlatan Nazım Han cinayeti itiraf ederek, "Alkol alırken benden buradan gitmemi istedi. Barakada beraber kaldığımız için ben de onun gitmesini istedim. Bunun için başlayan tartışmada kavga ettik. Ben de bir anda sinirle elime aldığım baltayla başına vurdum. Daha sonra da jandarmayı aradım. Pişmanım" dedi.
Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Nazım Han, çıkarıldığı mahkemece 'kastan öldürmek' suçlamasıyla Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi