Görüş Bildir

Bayburt'ta, Emniyet Müdürü cinayetinin 4üncü duruşması yapıldı

Bayburt'ta, 3'üncü Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfi Evci'nin kaldığı apart otelde öldürülmesine ilişkin davaya devam edildi.'Kasten adam öldürme' suçlamasıyla tutuklu yargılanan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Bayram Çakır'ın tahliye talebini reddeden mahkeme duruşmayı erteledi.

Bayburt'ta, Emniyet Müdürü cinayetinin 4üncü duruşması yapıldı
Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 4'üncü duruşmada, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Bayram Çakırhazır bulundu.Tutuklu sanık Bayram Çakır, suçsuz olduğunu yineledi,“Hiçbir suçum olmadığı gibi bir korkum da yok.Elektrikli kelepçeyle, adli kontrol ile ya da imza atmam koşuluyla tahliye edilmeyi talep ediyorum. Eğer imza atmazsam beni tutuklayın, hiç bırakmayın" dedi, suçsuz olduğunu yineledi.
CİNAYET PROFESYONEL KİŞİLERCE İŞLENDİ İDDİASI
Sanık avukatlarıise,cinayetin tasarlanarak veprofesyonel kişilerce vahşice işlendiğini ileri sürdü,tutuklu sanık Çakır’ın olayla ilişkisi olmadığı gerekçesiyle adli kontrol şartıyla tahliye edilmesini talep etti.
TAHLİYE REDDEDİLDİ, KEŞİF KARARI ALINDI
Mahkeme heyeti, dava dosyasında kuvvetli şüphe ihtimalini ve dinlenmeyen bazı tanıklar üzerinde baskı oluşabileceğini göz önünde bulundurarak sanık Çakır hakkındaki adli kontrol şartını reddetti.Heyeti, önceki duruşmada adı geçen bazı tanıkların dinlenmesine, olayda hayatını kaybeden Lütfü Evci ve sanık Çakır’ın geriye dönük GSM kayıtlarının istenmesine,eksikliklerin tamamlanmasına ve olay yerinde gece ve gündüz saatlerinde ayrı ayrı keşif yapılmasına karar vererekduruşmayı 22 Nisan'a erteledi.
Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi