Görüş Bildir

Bomba şüphesiyle arandı, cinayette kullanıldığı ortaya çıktı

Mardin Kızıltepe'de bomba şüphesiyle durdurulup arama yapılan ticari aracın daha önce bir cinayette kullanıldığı ortaya çıktı.

Bomba şüphesiyle arandı, cinayette kullanıldığı ortaya çıktı
Kızıltepe ilçesi Mezopotamya Mahallesi'nde oturanlar, park halindeki 47 PS 389 plakalı hafif ticari aracın bomba yüklü olabileceği şüphesiyle polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, aracın bulunduğu yakınındaki evlerde bulunan vatandaşları tahliye ederek etrafa güvenlik şeridi çekti. Daha sonra aracı önce robot bomba imha aracı ile kontrol eden polisler çalışmalarını sürdürürken, yaşananlardan habersiz evine gitmeye çalışan bir kişi aracın yanından geçince polisin uyarması ile koşarak uzaklaştı. Yapılan detaylı aramada araçta her hangi bir patlayıcı bulanamadı.

DÜNKÜ CİNAYETTE KULLANILMIŞ

Şüpheli araçta bomba bulunmaması polis ve mahalle sakinlerine rahat bir nefes aldırırken, araç incelenmek üzere ilçe emniyet müdürlüğüne çekildi. Şüpheli aracın dün Mardin Caddesi eski Maliye Kavşağı'nda silahlı saldırıda ölen Mahmut Eri cinayetinde saldırganların kullandığı araç olduğu ortaya çıktı.
Olayla ilgili soruşturma devam ederken, cinayet şüphelilerinin bulunması için polisin araştırması sürüyor.DHA

Kaynak: DHA

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi