Görüş Bildir

Bu bir kıyım! TEM'de kar işçilerine çarpıp ölmelerine mahal veren aracın şoförü, alkollü çıktı!

Bu bir kıyım! TEM'de kar işçilerine çarpıp ölmelerine mahal veren aracın şoförü, alkollü çıktı!

Mesaideyken canından oldular! TEM Otoyolu Ümraniye mevkiinde kar temizleme çalışmaları yaptıkları sırada bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden karayolu işçilerinden Alican Gürkan ile Abdullah Ceylan son yolculuklarına uğurlandı. Beykoz Ortaçeşme Merkez Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde Ceylan ve Gürkan'ın başta aileleri olmak üzere mesai arkadaşları uzun süre gözyaşı döktü

TEM Otoyolu Ümraniye mevkiinde kar temizleme çalışmaları yaptıkları sırada bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden karayolu işçilerinden Alican Gürkan ile Abdullah Ceylan son yolculuklarına uğurlandı. Beykoz Ortaçeşme Merkez Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde Ceylan ve  Gürkan'ın başta aileleri olmak üzere mesai arkadaşları uzun süre gözyaşı döktü

Abdullah Ceylan (52) ve Alican Gürkan'ın (53) cenazeleri tören için saat 11.00 sıralarında Beykoz'daki Ortaçeşme Merkez Camii'ne getirildi. Cenazeye aileleri, yakınları ve çok sayıda mesai arkadaşları katıldı Abdullah Ceylan için taziyeleri oğlu Onur ile ağabeyi Atilla Ceylan, yine Alican Gürkan için de taziyeleri oğlu Furkan, ağabeyleri Selamet , Tahsin ile kardeşi Mustafa Gürkan kabul etti. Yan yana konan tabutların başında aileleri ve mesai arkadaşları uzun süre gözyaşı döktü.

KAZA DEĞİL...

Hayatını kaybedenlerin yakınları olayın bir kaza değil cinayet olduğunu belirterek 3 kişinin ölümüne neden olan ve alkollü olduğu tespit edilen sürücü için en ağır cezanın verilmesini talep ettiler.  Alican Gürkan'ın ağabeyi Selamet Gürkan, büyük bir acıyaşadıklarını belirterek, "Alkollüymüş. Allah'ından bulsun. Başka ne söyleyebilirim ki" diye konuştu.

Kardeşinin emekliliği geldiği halde çalışmaya devam ettiğini kaydeden Selamet Gürkan, "Hayat şartları nedeniyle çalışmaya devam ediyordu. Çünkü çocukları okuyordu ve emeklilik için onların okullarını bitirmesini bekliyordu" dedi.

TRAFİK CANAVARI BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL

Kardeşi Mustafa Gürkan ise "Trafik canavarı, başka hiçbir şey değil. Bu gibi olaylar yaşanmasın isteriz. 3 eve ateş düştü. Alkol alıp araba kullanmasınlar. işte boşu boşuna 3 eve ateş düştü. Burada yapılacak şey alkol alan abilerim kardeşlerim taksi çağırsınlar. Arabaya binip trafiğe çıkmasınlar" ifadelerini kullandı.  Abdullah Ceylan'ın halasının oğlu İhsan Ceylan ise olayın bir kaza olmadığını cinayet olduğunu savundu.  Abdullah Ceylan'ın kardeşi Atilla Ceylan da başka kazaların yaşanmaması ve insanların hayatını kaybetmemesi için sürücülerden alkollü araç kullanmamalarını istedi.

Atilla Ceylan, "Alkol yasaklandı diye hop oturup hop kalktılar. Niye yasaklanmasın? İşte bundan dolayı yasaklansın. O aracı ona verende de kabahat var, onu sarhoş sarhoş sokağa salanda da...Yalvarıyorum başkasının canı yanmasın" diye konuştu.

BİNALİ YILDIRIM ÇELENK GÖNDERDİ

Cenazeye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım çelenk gönderdi.

BEYKOZ'DA TOPRAĞA VERİLDİLER

Helallik alınmasının ardından iki mesai arkadaşı için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı.  Gürkan'ın cenazesi Beykoz Tokatköy Mezarlığı'na, Ceylan'ın cenazesi ise Hz. Yuşa Hazretleri Mezarlığı'na defnedildi.


Etiketler: | | |