Görüş Bildir

Bursa'da vaka sayısı bir güde arttı iddialarına Vali'den yanıt

Bursa'da vaka sayısı bir güde arttı iddialarına Vali'den yanıt

Bursa'da oronavirüs vaka sayısı bir günde yüzde 50 arttığı iddiasına Bursa Valisi'nden son dakika açıklama geldi. Bursa Valisi Yakup Canbolat Bursa'da koronavirüs arttı iddialarına son dakika yaptığı açıklama da bu söylemlerin doğru olmadığını açıkladı.

Bursa'da oronavirüs vaka sayısı bir günde yüzde 50 arttığı iddiasına Bursa Valisi'nden son dakika açıklama geldi. Bursa Valisi Yakup Canbolat Bursa'da koronavirüs arttı iddialarına son dakika yaptığı açıklama da bu söylemlerin doğru olmadığını açıkladı. 

Canbolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada, Bursa'da Kovid-19 vakalarında büyük artış olduğuna ilişkin haberlere yer verildiğini hatırlattı.

Kendisinin sözleri kaynak gösterilerek yayımlanan haberlerin, 9 Haziran'da Bursa'daki toplam vakaların yüzde 50'si kadar kişiye Kovid-19 tanısı konulduğu şeklinde algılandığını aktaran Canbolat, "Orada kastedilen şey o günkü, günlük vaka sayısındaki artıştı. Farkındalık oluşturulması istendi. Ayın 9'unda vaka sayısında bir önceki güne göre yüzde 100'e yakın artış vardı ve bunun yarısı Yıldırım ilçesindeydi. Ona dikkat çekilmek istendi." diye konuştu.

Vali Canbolat, il genelinde hem koronavirüsle mücadele hem Vefa Sosyal Destek Gruplarının çalışmaları hem de normalleşme sürecinin sorunsuz yürütülmesi noktasında koordinasyon halinde çalıştıklarını dile getirdi.
Etiketler: | |