Çok güzel hareketler bunlar! İzmir'den Silopi'ye kitap desteği

İZMİR'in Urla İlçesi Kaymakamlığı, Şırnak'ın Silopi İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 13 koli halinde 1500 kitap gönderdi.

Çok güzel hareketler bunlar! İzmir'den Silopi'ye kitap desteği

Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Şubat ayında atanan rehber öğretmen Ömer Yıldızsoy, okulun kütüphanesinde eksiklik görmesi üzerine iletişime geçtiği İzmir'in Urla İlçe Kaymakamlığı kitap kampanyasına destek verdi. Kaymakamlık, Urla Kütüphanesi ve özel bir kitapçıdan temin ettiği 1500 kitabı 13 koli halinde masraflarını karşılayarak okula gönderdi. Kitaplar öğrenciler tarafından okulun kütüphanesine taşındı. Burada tasniflenen kitaplar raflarda okunmaları için öğrenci ve halkın hizmetine sunulacak. Öğretmen Ömer Yıldızsoy, okulda kitap eksikliği gördüğünü belirterek, şöyle dedi;

"Burası eğitim öğretim noktasında çok düşük bir ilçe. Öğrencilerimizin kitap ihtiyacı vardı. Arkadaşlar ile kitap kampanyası düzenledik. Şehir dışındaki arkadaşlarımızı aradık. İstanbul ve İzmir'deki arkadaşlarımız ile iletişime geçtik. Kampanyaları başlattılar. 1000 roman ve 500 çocuk kitabı geldi."

DHA

Kaynak: Diyarbakır Söz