Görüş Bildir

Demet Akalın Mihriban türküsü ile İstanbul Yeditepe'yi yıktı geçti Twitter affetmedi

Demet Akalın Mihriban türküsü ile İstanbul Yeditepe'yi yıktı geçti Twitter affetmedi

Mankenlikten şarkıcılığa soyunan ünlü isim Demet Akalın Mihriban'ı seslendirdi. Mihriban türküsünü seslendiren Demet Akalın Twitter'ı yıktı geçti. 'İstanbul Yeditepe Konserleri'nde sahne alan Demet Akalın'a yorumlar sert oldu. Olaylı evliliğini düzene soktuktan sonra sosyal medya mecrasına kaldığı yerden devam eden Demet Akalın Mihriban performansı çok konuşulldu.

Mankenlikten şarkıcılığa soyunan ünlü isim Demet Akalın Mihriban'ı seslendirdi. Mihriban türküsünü seslendiren Demet Akalın Twitter'ı yıktı geçti.  'İstanbul Yeditepe Konserleri'nde sahne alan Demet Akalı'a yorumlar sert oldu. Olaylı evliliğini düzene soktuktan sonra sosyal medya mecrasına kaldığı yerden devam eden Demet Akalın Mihriban performansı çok konuşulldu. 

Demet Akalın, dün akşam düzenlenen 'İstanbul Yeditepe Konserleri'nde sahne aldı. Birçok şarkı okuyan Akalın'ın Mihriban performansı ise dinleyen herkesi şok etti. 
"Eleştiri yağmuruna tutuldu": Konserde geniş bir repertuarı olan Demet Akalın, kendis şarkılarının yanı sıra Abdürrahim Karakoç'un "Mihriban" eserini de seslendirdi. 
Fakat başarılı şarkıcı Akalın'ın bu performansı çoğu sosyal medya kullanıcısı tarafından beğenilmedi. Şarkıcının performansı için "Şarkı can çekişiyor" ve "Bu şarkı böyle zulüm görmedi" yorumları yapıldı.
 

Demet Akalın (d. 23 Nisan 1972), Türk şarkıcı ve eski manken. 2000'lerin ortalarından bu yana çıkardığı popüler şarkılar sayesinde günümüzde Türk pop müziğinin en tanınan isimlerinden biri hâline geldi.

Gölcük, Kocaeli'de doğan Demet Akalın, ilk başta mankenlik odaklı bir kariyerin peşine düştü ve Neşe Erberk'in ajansında mankenliğe başladı. Ek olarak 1990'larda çeşitli sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde oyunculuk yaptı. Mankenlikle eş zamanlı olarak gazinolarda şarkı söylemeye başladı ve bunun bir sonucu olarak 1996'da ilk stüdyo albümü Sebebim'i piyasaya sürdü ancak çalışma çok ses getiren bir çıkış yapmasına yardımcı olamadı. Daha sonradan çıkış şarkısı "Aşkın Açamadığı Kapı" ile Kral TV Video Müzik Ödülleri'nden Yılın Şarkısı ödülünü kazanan Banane (2004), MÜ-YAP'tan altın sertifika alan Kusursuz 19 (2006) ve Dans Et (2008) gibi 2000'ler boyunca çıkardığı albümlerle çeşitli başarılar yakalayarak Türk pop müziğindeki yerini sağlamlaştırdı. Yayımlandığı yıl Türkiye'nin en çok satan albümü olan Pırlanta (2015) dahil olmak üzere satış başarısı elde eden albümlerle 2010'larda Türk pop müziğindeki yerini korumaya devam etti. Türkiye'de liste başı olan "Afedersin", "Mucize", "Toz Pembe" ve "Hayalet" hitlerinin yanı sıra "Tecrübe", "Çanta", "Olacak Olacak", "Sabıka", "İlahi Adalet" ve "Ders Olsun" şarkıları da ilk beş başarısı gösterdi.

Albümlerinde yer verdiği "biten bir ilişkinin ardından eski sevgiliye meydan okuyan" şarkılarla müzik eleştirmenleri tarafından kendi tarzını oluşturduğu kabul edilen Akalın, magazinsel kişiliğiyle de sık sık öne çıktı. 2007'den itibaren Hande Yener ile yaptığı sözlü tartışmalar geleneksel bir hâl alarak on yıl boyunca tekrarlandı ve magazin gündemini meşgul etti. 2006'da Oğuz Kayhan'la ve 2010'da Önder Bekensir'le yaptığı birkaç aylık evliliklerden sonra 2012'de Okan Kurt ile evlenerek 2014'te ilk çocuğu Hira'yı dünyaya getirdi. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.