Doğa yürüyüşünde kayboldu, 2 gündür aranıyor

İstanbul'dan bayram tatili için geldiği Isparta'nın Eğirdir ilçesinde doğa yürüyüşünde kaybolan emekli Halis Şimşek'i (63) arama çalışmalarına ikinci günde devam edildi. Aramalara katılan Halil Şimşek, ağabeyini en son kayalıklarda gördüğünü belirterek, "Yukarıda gördüğümüzden eminiz, yukarıda olduğundan eminiz" dedi.

Doğa yürüyüşünde kayboldu, 2 gündür aranıyor

İstanbul'da oturan Halis Şimşek, bayram tatili dolayısıyla Eğirdir'deki arkadaşı Halil Doğan'ın yanına geldi. Halil Doğan, Halis Şimşek ve beraberindeki 3 kişi, 2 Temmuz günü dağlık bölgedeki Oluklacı mevkisine doğa yürüyüşüne çıktı. Yürüyüşteki 4 kişi, saat 19.30 sıralarında aşağı inerken, en son saat 18.00 sıralarında Sivri Dağı eteklerinde görülen Halis Şimşek'ten bir daha haber alamayınca 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istedi. İhbarla bölgeye Eğirdir İlçe Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri yönlendirildi. Halis Şimşek'i arama çalışmaları başlatılırken, bölgeyi iyi bilenlerden de yardım istendi. Gün boyu yapılan çalışmalardan sonuç elde edilemedi.

ÇALIŞMALAR BUGÜN DEVAM ETTİ

Halis Şimşek'i arama çalışmaları bugün de devam etti. Isparta İl Jandarma Komutanlığı, Eğirdir İlçe Jandarma Komutanlığı, JAK, AFAD, dron ve dağcılık ekiplerinden oluşan 40 kişilik personel, Halis Şimşek'i arama çalışmalarını sürdürdü. Arama ve iz takip köpeklerinden de yararlanıldığı çalışmalarda, şu ana kadar Halis Şimşek'in izine ulaşılamadığı belirtildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz