Görüş Bildir

Eşi öldükten sonra 14 yaşındaki baldızıyla kayıplara karıştı!

Eşi öldükten sonra 14 yaşındaki baldızıyla kayıplara karıştı!

Diyarbakır’ın merkez bağlar ilçesinde 3 yıl önce intihar eden 24 yaşındaki Azize Yentar’ın eşi Nezir Yentar olaydan 45 gün sonra 14 yaşındaki baldızı ile kayıplara karıştı. Nezir Yentar ve 14 yaşındaki baldızı bu güne kadar yapılan aramalara rağmen bulunamadı.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi'ne bağlı bir köyde meydana gelen olayda 24 yaşındaki Azize Yentar, silah sesi üzerine eve gelen yakınları tarafından karnından vurulmuş halde bulundu. Hastaneye götürülen Yentar hayatını kaybederken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Azize Yentar'ın ölümünden sonra yapılan olay yeri incelemesinde havluya sarılı bir tabanca bulan güvenlik güçleri, silahın temizlenmesi sırasında üzerinde leke oluşan bez bulunduğunu da tutanak altına aldı. Olay yeri incelemesinde Azize Yentar'ın ölümüne neden olan mermi çekirdeği bulanamadı ancak duvarda bir delik tespit edildi. Kriminal incelemeye alınan tabancada herhangi bir parmak izine de rastlanmadı.

Silah sesi üzerine eve girip Azize Yentar'ı bulan yakınları intihar ettiğini söylerken, genç kadının eşi Nezir Yentar ifadesinde olay günü evde olmadığını belirtti. Olaydan babasının telefonu ile haberdar olduğunu belirten Nezir Yentar, "Eve geldiğimde eşimi dışarı çıkarmışlardı. Hastaneye götürdüm. Benim iki eşim var. Eşlerim arasında bir sorun yoktu. Eşim daha önce tabanca kullanıyordu. Evdekiler kendini vurduğunu söyledi. Kızım annesinin elinden tabancayı almış. Eşimle herhangi bir sorunum yoktu" dedi.

AZİZE’NİN ANNESİ: KIZIMI NEZİR ÖLDÜRDÜ!

Kızı Azize öldükten sonra çocuklarının kendilerinde kaldığını belirten Cemil Karacadağ, "Eski damadım çocuklarını görmek için gelip gidiyordu. 17 Ocak günü Hatice ortadan kayboldu. Ararken bahçe kapısı dışında terliklerini bulduk. Bir akrabamız Hatice'yi, Nezir'in kaçırdığını duyduğunu söyledi. Kızımın rızası ile kaçtığını sanmıyorum. Damadım çocuklarını görmeye geldiğinde bile kızım rahatsız olup dışarı çıkıyordu. İntihar ettiği söylenen kızımı Nezir'in öldürdüğünü düşünüyorum" dedi. Hatice Karacadağ'ın kaçırılması iddiasına ilişkin soruşturma başlatan savcılık, 19 Mart 2014 günü Nezir Yentar hakkında yakalama kararı verdi.

45 GÜN SONRA 14 YAŞINDAKİ BALDIZI İLE KAÇTI

Kriminal incelemede yaşamını yitiren Azize Yentar'ın elinde atış aTtığına rastlandığı tespit edildi. Olaydan sonra savcılığa başvuran Azize Yentar'ın annesi Hilfa ve babası Cemil Karacadağ, kızlarının ölümünün şüpheli olduğunu ileri sürdü. Eşinin yaşamını yitirdiği olaydan 45 gün sonra Nezir Yentar, baldızı 14 yaşındaki Hatice Karacadağ ile ortadan kayboldu. Eski damatları ile küçük kızlarının ortadan kaybolması üzerine Hilfa ve Cemil Karacadağ çifti 18 Ocak 2014 günü savcılığa başvurup, "Eski damadımız Nezir Yentar, küçük kızımız Hatice'yi kaçırdı" diyerek suç duyurusunda bulundu.

DAVAYA TAKİPSİZLİK

Nezir Yentar ve baldızı Hatice tüm aramalara karşın bulanamazken, Azize Yentar'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı tamamlayan savcılık 1 Mart 2016 günü takipsizlik kararı verdi. Kararda olayın 'intihar' olduğu, herhangi bir yönlendirme ve etkileme olmadığı kaydedildi. Karacadağ ailesinin avukatı Uğur Bingöl, Azize'nin ölümüne ilişkin takipsizlik kararına Sulh Ceza Hakimliği'nde itiraz etti. Şüpheliye hala ulaşılamadığı belirtilen avukat Bingöl, adli tıp uzmanının olayın intihar olduğuna yönelik tespitinin bulunmadığını savundu ve soruşturmanın genişletilmesini istedi. Ancak takipsizlik kararının kaldırılması istemi reddedildi. Şimdi Karacadağ ailesi, yaşı küçük olan kızları Hatice'yi kaçırdığını öne sürdükleri Nezir Yentar'ın yakalanmasını bekliyor.

Kaynak: Posta
Etiketler: | | |