Görüş Bildir

Feribottan düştü denilen Arzum'un babasından damadına cinayet suçlaması

Şanlıurfa’da, 8 ay önce görücü usulü Hakan Kara ile dini nikahla evlenip Bursa’ya giden ve Gebze-Topçular arasında sefer yapan feribottan denize atlayıp intihar ettiği iddia edilen 24 yaşındaki Arzum Özbey'in babası Salih Özbey, kızının intihar etmediğini, eşi tarafından denize atılıp cinayete kurban gittiğini ileri sürdü.

Feribottan düştü denilen Arzum'un babasından damadına cinayet suçlaması

Geçen salı günü Bursa’da, Gebze ile Topçular arasında sefer yapan feribottan denize atlayarak intihar ettiği iddia edilen ve memleketi Şanlıurfa’da toprağa verilen Arzum Özbey'in ailesi, kızlarının cinayete kurban gittiğini ileri sürdü. Kendisini işadamı, fabrikatör olarak tanıtan dini nikahlı eşi Hakan Kara ile feribotun güvertesine çıktıktan sonra tartıştığı ve bu esnada denize atlayarak intihar ettiği iddia edilen Arzum Özbey'in babası Salih Özbey, kızının adli suçtan 20'den fazla kaydı bulunan damadı tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

FERİBOTTAN DÜŞTÜÜ İDDİASI

Kızını 8 ay önce Şanlıurfa'daki bazı tanıdıklarının aracılığıyla hiç tanımadıkları Bursalı olduğu öğrenilen ve kendisini bekar, işadamı, fabrikatör olarak tanıtan Hakan Kara’yla dini nikahıyla evlendirdiğini, kızının mezarı başında gözyaşları içerisinde anlatan baba Salih Özbey,

CİNAYETLE DAMADI SUÇLADI

"Biz kızı verirken törelerimize, usullerimize göre bir düğün yapıp kızımı Bursa’ya gönderdik. Ancak evliliklerinin ilk haftasında bekar olduğunu bildiğimiz damadın daha önceden evlendiği ve bu evliliğinde 6 çocuğunun olduğunu kızım öğrendi. Bu yalan üzerine tartışmalar yaşandı. Bundan sonra başka yalanlar ortaya çıktı. Kızıma sürekli şiddet uygulamaya başladı. En son olarak geçen hafta damadın kardeşi bizi arayarak, Hakan’ın Arzum'u dövdüğünü bu sorunu çözmek için bizi Bursa’ya çağırdı. Ben ve oğlumla birlikte Bursa’ya gittik. Biz Bursa’ya orta yolu bulmaya gittiğimizde 10 saat boyunca oyalandık. En sonunda kızımın feribottan düşerek öldüğü haberini aldık. Ancak burada kızımın intihar ettiği söylendi. Bizim yapmış olduğumuz araştırmada kızımın feribotun güvertesinde eşiyle tartıştığını, bu sırada kızım iteklenip denize düştüğünü görgü tanıkları jandarmaya ifade vermişti. Kızım vücudunda görülür vaziyette darp izleri mevcuttu. Bunun için suç duyurusunda bulundum. Damadımın şizofren olduğu söyleniyor. Ancak ailesi bu raporun sahte olduğunu söyledi. O raporun arkasına saklanarak işlediği suçlardan kurtulmaya çalışıyor. Bir gün önce de kızımı darp etmiş. Otopsi raporuna da yansıdı. Hala vücudunda morluklar vardı. Bu olaydan sonra damadım kayıplara karıştı. Polise başvurduğumda damadımın 20'den fazla adli suçtan kaydı bulunduğunu öğrendim. Biz kızımızı mal mülk uğruna vermedik. Onun isteğiyle bu evliliğe olumlu baktık. Tek isteğimiz kızımın ölümüne neden olan damadın yakalanmasın istiyorum."

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi