Görüş Bildir

FETÖ’cü Atilla Taş ve 11 Gazeteci Savcılığa Sevk Edildi

FETÖ’cü Atilla Taş ve 11 Gazeteci Savcılığa Sevk Edildi

FETÖ'nün medya ayağına yönelik ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan aralarında şarkıcı Atilla Taş’ın 12 kişi Emniyet'teki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar ile Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, deliller doğrultusunda 35 gazeteci ve akademisyen hakkında gözaltı kararı verilmesinin ardından, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz, Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer Şahin, Ayhan Şimşek, Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Mutlu Çölgeçen’in emniyetteki işlemleri tamamlandı. İşlemleri tamamlanan şüpheliler savcılık sorguları için Çağlayan Adliyesi’ne gönderildi.

NEDEN ALINDIĞINI ANLAMADI

Emniyet’ten çıkarılırken gazetecilerin ‘neden gözaltındasınız’ sorusunu yanıtlayan Taş “Yani tam olarak anlamadım ben…’ dedi. Fırat Gökçe’nin de kelepçeli elleri ile zafer işareti yaptığı gözlendi.

DİĞER ŞÜPHELİLERİN İSİMLERİ

Soruşturma kapsamında bir kısmı yurt dışında olduğu tespit edilen ve bugüne kadar yakalanamayan diğer şüphelilerin isimleri ise şöyle;”Ergun Babahan, Eyüp Can Sağlık, Mehmet Yavuz Baydar, Erhan Başyurt, Abdülkerim Balcı, Asım Yıldırım, Önder Deligöz, Ali Selçuk Gültaşlı, Şemseddin Efe, Turhan Bozkurt, Yonca Kaya Şahin, Ali Yurttagül, Ayşe Özkalay, Can Bahadır Yüce, Celil Sağır, Faruk Arslan, Hasan Cücük, İbrahim Öztürk, Kemal Gülen, Mahmut Akpınar, Osman Özsoy, İhsan Yılmaz ve Savaş Genç.”

Kaynak: Sözcü