Görüş Bildir

Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazı, evli çifti hayattan aldı!

Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazı, evli çifti hayattan aldı!

Gaziantep Özgürlük Mahallesi'nde sobadan zehirlenme vukusu bir çiftin hayatına mal olurken, oğulları gencin de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmasına sebep oldu. Belki sobadan belki de hava şartlarından sızan karbonmonoksit, 46 yaşındaki Aytekin Çetin ile 43 yaşındaki eşi Yıldız Çetin'i canından ederken, oğulları Vakkas Çetin'in de hastanede tedavi altına alınmasına mahal verdi

Gaziantep Özgürlük Mahallesi'nde sobadan zehirlenme vukusu bir çiftin hayatına mal olurken,  oğulları gencin de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmasına sebep oldu. Belki sobadan belki de hava şartlarından sızan karbonmonoksit, 46 yaşındaki Aytekin Çetin ile 43 yaşındaki eşi Yıldız Çetin'i canından ederken, oğulları Vakkas Çetin'in de hastanede tedavi altına alınmasına mahal verdi

Olay, sabah saatlerinde Özgürlük Mahallesi'nde meydana geldi. Çetin ailesi gece sobayı yaktıktan sonra uykuya daldı. Yakınları sabah haber alamayınca geldikleri evde Aytekin ve eşi Yıldız ile çocukları Vakkas'ı hareketsiz yatar halde görünce sağlık ve polis ekiplerini çağırdı. İhbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri, Aytekin ve Yıldız Çetin çiftinin öldüğünü belirlerken, oğulları Vakkas'ı ise ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne götürdü. Aytekin ve Yıldız Çetin çiftinin diğer çocuğu Hasan'ın ise sabah erken saatlerinde işe gittiği öğrenildi. 18 yıllık evli çiftin cesetleri, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Çetin çiftinin ölüm haberlerini alarak gelen yakınları evin önünde sinir krizleri geçirdi. Hastanede tedavisi süren çiftin oğulları Vakkas Çetin'in sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi. Soruşturma sürdürülüyor.

Gaziantep, eski ve halk arasındaki adıyla Antep, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık sekizinci şehri. 2014 itibarıyla 1.931.836 nüfusa sahiptir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sanayi ve gelişmişlik bakımından birincidir. Ayrıca Gaziantep, Türkiye'nin hâla yaşanılan en eski kenti olup Dünya'nın da hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir.[3] Bunların yanında Gaziantep, Türkiye sanayisi ve ticaretinde de çok önemli bir yer tutar. Bunun sebepleri arasında Gaziantep'in Anadolu ile Orta Doğu arasında bir konumda bulunması ve liman kentlerine yakınlığı sayılabilir. Gaziantep'in simgeleri arasında Gaziantep Kalesi sayılabilir.

Gaziantep'te çok sayıda pınar bulunmasına karşın hiç doğal göl bulunmamaktadır. Bu yüzden şehrin birçok yerine yapay göller vebarajlar inşa edilmiştir. İlin en önemli akarsuyu Fırat Nehri ve kollarıdır. Gaziantep ilinde çok az doğal orman bulunmaktadır. İldeki toprakların sadece %14'ü ormanlık alanlarla kaplıdır. Bu ormanlarda özellikle meşe ve kızılçam ağaçları hâkimdir. Meşe ormanlarının hepsi bozuk olup koruma altındadırlar. Kızılçam ormanlarının çoğunluğu yapay ormandır. Gaziantep ilinin batı ve kuzey çevreleri ormanlık, bozkır ve meralarla çevrilidir. İlin topraklarının yüzde 60'ı tarıma elverişlidir. Bu kısım, tarlalar, zeytin,antep fıstığı, meyve ve sebze bahçeleri ile bağlarla kaplıdır.

İldeki başlıca dağlar, ilin batısndaki Nur Dağları ile Sof Dağları'dır. Nur ve Sof Dağları arasındaki bölge levha hareketleri sonucu oluşmuş bir çöküntüdür. İldeki en yüksek dağ ise 1496 metre yüksekliği ile Büyük Sof Dağı'dır. İldeki başlıca ovalar ise İslahiye,Barak ve Tilbaşar ovalarıdır. Gaziantep ilinde Nurdağı ve İslahiye 1. derece, Yavuzeli ve Araban 2. derece, Oğuzeli, Nizip veKarkamış ise 3. derece deprem bölgesidir.