Görüş Bildir

Günün en kötü haberi!

BATMAN'da Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde görevli hizmetli S.Y., merkezde tedavi amaçlı bulunan zihinsel engelli 19 yaşındaki Y.B.'ye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı. 18 yaşındaki G.E. adlı genç kızın da aynı kişinin cinsel tacizine uğradığı ortaya çıktı.

Batman'ın merkeze bağlı Demiryolu Köyü üzerinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Batman Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde kalan yüzde 30 zihinsel engelli Y.B. adlı genç kız, 20 gün önce merkez yöneticilerine giderek, hizmetli S.Y'nin kendisine tecavüz ettiğini anlattı.

MERKEZ YÖNETİCİLERİ

Y.B.'nin ifadesi üzerine hareket geçen merkez yöneticileri durumu Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdi. Savcılığın yaptığı soruşturmada Y.B.'nin tecavüze uğradığı doktor raporuyla belirlendi. Evli ve 2 çocuk babası 35 yaşındaki hizmetli S.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Bu arada merkezde 18 yaşındaki G.E. adlı kızın da aynı kişinin cinsel tacizine uğradığı ortaya çıktı.

ÇOCUKLAR AYRILMAK İSTEMİŞ

Yaklaşık 35 engellinin kaldığı merkezde bulunan bazı çocukların, tecavüz olayı ortaya çıkmadan önce görüştükleri psikologlara merkezden ayrılmak istediklerini dile getirdikleri ileri sürüldü. Olayın duyulmasının ardından 6 ailenin çocuklarını merkezden almak için yönetime başvurdukları belirtildi.

BAKANLIK MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın olayla ilgili müfettiş görevlendirdiği, psikolog ve sosyologlarında merkezde çalışma başlattığı öğrenildi. Bu arada Batman Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyelerininde olayı araştırırdıkları bildirildi.




Etiketler: | |