Görüş Bildir

Hastane çalışanı virüsten öldü

Hastane çalışanı virüsten öldü

Hastane çalışanı Dilek Tahtalı adlı kadın koronadan hayatını kaybetti

Acıbadem International Hastanesi’nde çalışan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı, yakalandığı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşamını yitirdi.

İstanbul'da Acıbadem International Hastanesi’nde çalışan ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal’ın yeğeni olan Dilek Tahtalı'nın (33), 10 Mart 2020 tarihinde koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalandığının tespit edildiği ve tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybettiği belirtildi.

VİRÜSTEN ÖLDÜ

Hastanenin Tahtalı için 23 Mart tarihli muayene formunda koronavirüs tanısı konduğu bilgisinin yer aldığı belirtildi. Hastanenin Tahtalı için düzenlediği ölüm belgesinde ise "Bulaşıcı Hastalık (Doğal Ölüm)" ifadesi yer aldı.

CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal ise, yeğeni Tahtalı'nın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini doğruladı. Topal, Tahtalı'nın kronik bir rahatsızlığı olmadığını, sadece doğuştan romatizmal bir rahatsızlığı olduğunu belirtti. Yeğeninin çalıştığı hastanede hastaları karşılama görevinde bulunduğunu söyleyen Topal, "Grip olduğunu düşünerek hastaneye gitmiş. Önce Cerrahpaşa'ya gitmiş. Biz rapor aldıktan sonra koronavirüs bulaştığına emin olduk" dedi.
Etiketler: