Görüş Bildir

İrem Derici’den olay Tarkan açıklamaları, Albüm için Derici oldukça dertli!

İrem Derici’den olay Tarkan açıklamaları, Albüm için Derici oldukça dertli!

‘Dantel’ isimli albümünü çıkaran TV8’in O Ses Türkiye yarışmasıyla adını duyuran ve geçtiğimiz günlerde radyocu eşi ile boşanan İrem Derici, albüm satışlarından bir hayli dertli…

Turkiyegazetesi’nde yer alan habere göre gerçeker ve Samsun Demir’in sunduğu ‘Enbeğenilen’ adlı radyo programına konuk olan Derici, Tarkan’ın yeni albümü hakkında konuştu. Megastar'ın ‘Ahde Veda’ isimli çalışmasıyla aynı anda çıkan Derici, “Albüm yaptık hemen arkasından Tarkan'ın albümü çıktı. Hepimizin albümünü yatırdı” diyerek samimi bir açıklamada bulundu.

İrem Derici Kimdir?

İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesinin adı Jale Ediz, reklamcılık yapan babasının adı Hulusi Derici’dir. 4 yaşında org çalmaya başladı. İrem 5 yaşında iken anne- babası boşandı. İlkokula giderken Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde eğitime başladı lise bitene kadar devam etti. Işık Lisesinden mezun oldu. 16 yaşında iken bir burun estetik ameliyatı oldu.

 16 yaşından beri Beyoğlu’nda kulüplerde ‘Monopop’ adlı gurubu ile şarkı söyledi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra babasının yanında reklam ajansında 8 ay çalıştı. Reklamcılıktan kurtulup şarkı söylemek için çareyi ‘O Ses Türkiye’ye katılmakta gördü.

Acun Ilıcalı‘nın sunduğu 2011 yılında Mustafa Sandal, Hadise Açıkgöz, Hülya Avşar ve Murat Boz'un jüri üyesi olduğu O Ses Türkiye yarışmasına katıldı. Yarı finalde elendi.

Melih Kibar’ın bugüne kadar hiç duyulmamış son bestesi “Bensiz Yapamazsın” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Mayıs 2013′de “Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı” adlı single ile Türkiye’de fırtına gibi esti. Sözü ve müziği Sezen Aksu ‘ya ait şarkının klibi Müyap kanalında 24 milyon izlenme sayısına ulaşarak bir rekora imza attı.

2014 yılının başlarında Neşet Ertaş şarkısı olan "Neredesin Sen"i coverlayarak bir tekli çıkardı.

İrem Derici asıl çıkışını 15 Nisan 2014′de “Kalbimin Tek Sahibine” adlı şarkı ile yaptı. Piyasaya çıktığı andan itibaren dijital platformlarda “en çok dinlenenler” arasına giren şarkı internet ortamında en fazla indirilen ve dinlenen şarkı olma başarısını elde etti.

15 Nisan 2014'de son teklisi ‘Kalbimin Tek Sahibine’ ise adeta nikah-düğün organizasyonlarının resmi şarkısı oldu. 2014 yılında Altın Kelebek Ödülleri, En Iyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü kazandı.

İrem Derici, 13 Eylül 2014 tarihinde radyocu, aranjör Rıza Esendemir ile evlendi. Sağ elinin bileğine eşinin adını dövme yaptırdı. 14 yaşında iken de sol kolunun altına latince “şeytan dürttü” yazan dövme yaptırmıştır. 21 Mart 2016 tarihinde boşandılar.

Albümleri

2012 - Bensiz Yapamazsın (Single)

2013 - Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı (Single)

2013 - İki (Maxi Single)

2014 - Neredesin Sen (Single)

2014 - Kalbimin Tek Sahibine (Single)

2014 - Üç (Maxi Single)