Görüş Bildir

İstanbul-Washington uçağı sahipsiz telefon sebebiyle geri döndü

İstanbul-Washington uçağı sahipsiz telefon sebebiyle geri döndü

İstanbul Washington seferini tamamlamak üzere yola çıkan uçak, içinde bulunan sahipsiz bir cep telefonu sebebi ile Romanya Hava Sahası üzerinden Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

İstanbul Washington seferini tamamlamak üzere yola çıkan uçak, içinde bulunan sahipsiz bir cep telefonu sebebi ile Romanya Hava Sahası üzerinden Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

Edinilen bilgiye göre, Türk Hava Yolları'nın TK-07 sefer sayılı Airbus A333 tipi TC-JNP kuyruk tescilli uçağı 277 yolcusuyla Washington seferini yapmak üzere saat 15.12'de AtatürkHavalimanı'ndan havalandı. Kalkıştan yaklaşık yarım saat sonra uçak içerisinde sahipsiz bir cep telefonu bulundu. Bunun üzerine kaptan pilot, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'yle irtibata geçerek  geri dönüş kararı aldı.

AYNI UÇAKLA GÖNDERİLDİLER

Romanya Hava Sahası üzerinden geri dönen THY uçağı saat 17.30'da Atatürk Havalimanı'na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi. TC-JNP kuyruk tescilli uçakta yapılan güvenlik kontrolünde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, 277 yolcu aynı uçakla saat 18:58'de Washington'a gitmek üzere havalandı.


Etiketler: | | |